Ile kalorii można spalić podczas spaceru? Wydawać by się mogło, że zwykły spacer nie zasługuje na miano aktywności fizycznej, ale jest wręcz przeciwnie. Chodzenie odchudza i pozwala w łatwy sposób spalać zgromadzoną w organizmie tkankę tłuszczową. Ile kalorii spala spacer?

Zobacz także: Dlaczego nie mogę schudnąć?

Spacer dla zdrowia

Spacer to sposób na spalenie kalorii nie tylko dla osób, które np. ze względów zdrowotnych nie mogą uprawiać sportu. Spacer polecany jest dla każdego jako element codziennej aktywności fizycznej i sposób na zyskanie formy niezbędnej do bardziej wymagających treningów w przypadku wszystkich walczących z nadwagą i otyłością. Więcej na temat zalet chodzenia dowiesz się z artykułu Chodzenie odchudza.

Ile kalorii można spalić podczas spaceru?

Chodzenie doskonale wpływa na kondycję całego organizmu, pozwala usprawnić działanie układu krążenia, nie obciąża zanadto kręgosłupa, co jest ważne w przypadku osób z nadwagą oraz wpływa na znaczącą poprawę kondycji fizycznej, więc przynosi same korzyści. Należy pamiętać, aby nie spacerować w bliskim sąsiedztwie ruchliwej ulicy i podarować sobie taką aktywność fizyczną, kiedy normy jakości powietrza są przekroczone, gdyż wówczas spacer nie jest już zdrowy i może doprowadzić np. do problemów z układem oddechowym. Gdy nie możemy spacerować na świeżym powietrzu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z bieżni elektrycznej.

Może Cię zainteresować: Tabletki powstrzymujące apetyt

Ile kalorii spalamy podczas spaceru?

Zgodnie z zaleceniami na codzienny spacer należy przeznaczyć około 120 minut. Oczywiście można ten czas podzielić wedle własnego uznania. Średnio, dziennie powinniśmy dla poprawy zdrowia i kondycji fizycznej zrobić 6000 kroków, czyli przejść dystans około 5 km. Wydaje się dużo? Jedynie z pozoru, gdyż znaczną część dziennej porcji ruchu zapewni nam wykonywanie codziennych obowiązków np. robienie zakupów, o ile zrezygnujemy z samochodu, windy i dodatkowo poświęcimy trochę czasu na pójście na spacer z psem lub pieszą wycieczkę do pracy. Monitorowanie tego, ile kroków zrobiliśmy ułatwiają aplikacje na smartfona, które dodatkowo w miarę precyzyjnie określą, ile kalorii spalamy podczas chodzenia.

Losowo wybrany temat: Czy modafinil jest bezpieczny ? czy można przedawkować modafinil ?

Marsz a odchudzanie

Ile kalorii spala chodzenie? Średnio 60 minut marszu spala 200 kcal. To tyle samo, co podczas kilkunastu minut szybkiego biegu lub 20 minut pływania stylem klasycznym, więc całkiem sporo. Meridia sprzedam

Warto jednak pamiętać, że im szybciej idziemy, tym więcej kalorii spalimy. Co ciekawe – 1 godzina spaceru spala prawie tyle samo kalorii, co 50 minut jazdy na rowerze po płaskim terenie, więc naprawdę jest to sposób na efektywną i niewymagającą wielkiego wysiłku walkę ze zbędną tkanką tłuszczową.

Przeczytać również: Tramal sprzedam 200 mg gdzie kupić bez recepty Kupie

Ile trzeba chodzić, aby schudnąć?

Jest to kwestia indywidualna, gdyż na efekty odchudzania, a co za tym idzie codziennej aktywności, wpływa także stosowana dieta i np. przemiana materii. Dlatego, aby przyśpieszyć efekty odchudzania, warto wspomagać się np. naturalnymi suplementami, które pozwolą zadbać o poprawę metabolizmu, dodadzą energii i jednocześnie będą źródłem cennych witamin, minerałów oraz antyoksydantów. Dobrym wyborem będą np. tabletki z jagodami Goji, jagodami Acai lub zieloną kawą, a także naturalne spalacze tłuszczu o intensywnym działaniu.

Losowo wybrany temat z kategorii odchudzanie: Czy meridia jest skuteczna – który lek jest skuteczniejszy adipex czy meridia ?