Higiena miejsc intymnych u mężczyzn zapewnia nie tylko codzienny komfort, ale także gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę partnerki przed infekcjami pochwy. Jak to właściwie jest z męską higieną i czy Panowie faktycznie wiedzą już wszystko na ten temat?

Zobacz także: Objawy infekcji intymnej

Higiena intymna u mężczyzn to nadal temat tabu, który warto jak najczęściej poruszać, między innymi dlatego, aby uświadamiać męską część populacji o konieczności stosowania nie tylko wody i mydła. Niestety najczęściej właśnie tak to wygląda – dbanie o czystość męskich miejsc intymnych polega na stosowaniu nieodpowiednio dobranych kosmetyków. Co więcej, samo mycie okolic intymnych to nie wszystko – aby skutecznie zapobiegać rozwojowi szkodliwych bakterii i grzybów, konieczne jest dokładne osuszenie okolic genitaliów i pachwin oraz noszenie właściwie dobranej bielizny.

Może Cię zainteresować: Lek Maxigra opinie

Dbanie o higienę intymną nie musi być trudne, a tym bardziej nie wymaga poznania tajemnej wiedzy. Podstawową zasadą męskiej higieny intymnej jest nie tylko mycie penisa oraz okolic jąder i odbytu, ale także usuwanie wydzieliny znajdującej się pod napletkiem, gdzie mogą gromadzić się szkodliwe bakterie i grzyby.

Higiena prącia

Odpowiednia pielęgnacja miejsc intymnych gwarantuje długotrwałe uczucie świeżości oraz chroni przed dokuczającymi szczególnie latem odparzeniami, powodowanymi nadmiernym poceniem się skóry. Najlepiej jest korzystać ze specjalnych kosmetyków myjących, które posiadają właściwe pH i pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia męskich infekcji intymnych. Właściwa technika mycia oraz pielęgnacja zmniejsza także podatność na otarcia miejsc intymnych u mężczyzn. W utrzymaniu czystości miejsc intymnych pomaga także depilacja owłosienia, która zmniejsza ryzyko rozwoju grzybicy pachwin i okolicy moszny. Depilacja genitaliów męskich ma także dodatkową zaletę – po pozbyciu się nadmiaru owłosienia, penis optycznie zwiększa swoje rozmiary!

Z losowo wybranej kategorii: Naturalne feromony

Higiena intymna po stosunku

Higiena intymna przed i po stosunku to dodatkowe zabezpieczenie przed infekcjami. Nawet w sytuacji stosowania prezerwatywy nie warto o niej zapominać!

Higiena miejsc intymnych u mężczyzn

Podsumowując, właściwe danie o męską higienę intymną to nie tylko sposób na dobre samopoczucie. Dając o czystość, możesz zaoszczędzić swojej partnerce wielu przykrych i dokuczliwych dolegliwości, związanych z infekcjami grzybiczymi oraz bakteryjnymi, które u mężczyzn mogą przez długi czas przebiegać bez żadnych objawów.