Gen otyłości test-ostatnio sporo mówi się o diecie, z badania DNA tzw. genodiety. Ostatnio także można przeczytać w Internecie, że naukowcy odkryli gen otyłości obecny w każdym z nas. Gen otyłości odpowiada m.in za naszą wagę, czy schudniemy czy nie i czy mamy predyspozycje do otyłości.

Test na obecność genu

Niektórzy naukowcy twierdzą, że wszystko jest zapisane w genach. Również nasza sylwetka. Test na obecność genu otyłości, potrzebny jest do określenia jadłospisu indywidualnej, Twojej osobistej diety. Warto wykonać test na obecność tego genu, by dowiedzieć się wszystkiego o Twoim organizmie i wreszcie zrzucić wagę. I co najważniejsze, taką dietę stosujesz przez całe życie. To nawet nie jest dieta to Twój nowy styl życia a przeglądając opinie na ten temat, możesz natknąć się nawet na napis ’ „stosowane przez gwiazdy Hollywood”.

 

Dieta oparta na badaniu genetycznym jest tak popularna, że powoli przekonują się do niej nasze rodzime gwiazdy. Jest więc spora szansa, że dieta DNA całkowicie zastąpi niskokaloryczne diety i suplementy diety. 

Dietę można stosować także przy niedowadze i zaburzeniach hormonalnych, ponieważ eliminuje produkty, które nam nie służą.

Przeczytaj także: Badania genetyczne na odchudzanie

Jak wykonać test?

Gen otyłości można rozpoznać po wykonaniu badania. Tylko badanie genetyczne pozwoli ustalić, jakie produkty powinnaś spożywać a które całkowicie wyeliminować z diety.

Test jest bardzo prosty, wystarczy tylko pójść do placówki, która wykonuje badania DNA i pobrać wymaz z policzka. Potem już tylko czekamy cierpliwie na wyniki i konsultujemy je z dietetykiem a on układa nam plan żywienia.