Gdzie kupić leki na receptę bez recepty? To pytanie nurtuje wiele osób. Czy zakup leków z drugiej ręki jest bezpieczny? Jak chronić się przed potencjalnymi zagrożeniami w postaci nieuczciwych sprzedawców i podrabianych farmaceutyków?

Zobacz także: Jak dbać o serce?

Kupowanie leków na receptę przez internet, bez konieczności pójścia do lekarza, to dla wielu osób kusząca opcja. Brak czasu, długie kolejki do specjalistów oraz szereg innych powodów skłania nas do poszukiwania kreatywnych i nie zawsze bezpiecznych dla zdrowia pomysłów na zdobycie leku bez recepty.

Leki przez internet na recepte

Internet oferuje nam wiele rozwiązań, włącznie z konsultacją lekarską w celu zdobycia konkretnej recepty. Do leków na receptę można także dotrzeć poprzez fora internetowe i portale ogłoszeniowe, gdzie znajdziemy szereg ofert sprzedaży różnych preparatów. Czasami taka okazja jest kusząca zarówno dla sprzedawcy, któremu np. z powodu zmiany leku zostało kilka zbędnych opakowań i chce zrekompensować sobie niepotrzebne wydatki, jak i kupującego, który nie ma czasu iść po receptę lub na wizytę u lekarza musi jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Sibutramina – Niemcy UK – Polska – Szwecja – USA

Leki na recepte przez internet – kwestie bezpieczeństwa takich transakcji to już inna sprawa. Jeżeli lek jest oryginalnie zapakowany, ma numer partii i datę ważności oraz wiemy, jak powinien wyglądać, to teoretycznie niewiele nam grozi. Warto jednak pamiętać, że czasami zdarzają się podróbki leków, więc ryzyko zawsze istnieje.

Może Cię zainteresować: Kłopoty z potencją po 50

Jak kupić lek na recepte bez recepty?

Leki tradycyjnie wydawane na receptę dostępne są także na targowiskach i bazarach. Taki handel farmaceutykami jest nie tylko zabroniony, ale także wyjątkowo niebezpieczny dla zdrowia kupujących. Nigdy nie mamy pewności, w jakich warunkach takie leki były przechowywane. Co więcej, leki oferowane na targowiskach i bazarach narażone są na działanie wysokich i niskich temperatur oraz szeregu innych czynników, które mogą wpływać na efektywność ich działania oraz stwarzać szereg zagrożeń dla zdrowia.

Losowo wybrany temat: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Gdzie kupić leki bez recepty

Podobnie jest z oferowanymi na targowiskach suplementami, a nawet kosmetykami – nie tylko nie znamy ich pochodzenia, ale także nie mamy pewności czy produkt nie jest podróbką.

Z losowo wybranej kategorii: Lakiery żelowe opinie

Gdzie kupić leki na receptę bez recepty?

Jak widać, nietrudno kupić lek na receptę bez wizyty u lekarza. Warto jednak pamiętać, że korzystając z jakiegoś produktu leczniczego, należy w porę zadbać o pozyskanie recepty lub wykupienie tabletek na kilka miesięcy, jeżeli np. wyjeżdżamy za granicę i nie będziemy mogli iść do lekarza. Jest jeszcze jeden sposób na zakup leku bez posiadania recepty – w wielu aptekach (o ile kupujemy w nich leki przez długi czas i jesteśmy znani sprzedawcy) można kupić lek bez recepty, ale jedynie wówczas, gdy w krótkim czasie dostarczymy ją farmaceucie. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie przerwy w przyjmowaniu leku oraz niebezpieczeństwa związanego z zakupem farmaceutyków na czarnym rynku.

Można legalnie kupić leki na receptę bez recepty!

Farmaceuta ma prawo wydania leku na receptę bez recepty w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie pacjenta np. do apteki przychodzi chory z atakiem astmy i natychmiastowo potrzebuje dawki leku rozszerzającego oskrzela, cukrzyk, który musi przyjąć insulinę, a nie ma jej przy sobie itp. W takiej sytuacji kierownik apteki powinien sporządzić receptę farmaceutyczną. Prawo to nie jest stosowane w przypadku np. leków psychotropowych i innych środków wykazujących działanie odurzające.

W przypadku niektórych leków np. przeciwalergicznych można bez problemu kupić zamiennik stosowanego preparatu na receptę, w tej samej dawce bez recepty, dlatego warto pytać w aptece o taką możliwość.