Lek anorektyczny  

 

(@krystynka)
Active Member
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 18
02/03/2018 6:26 pm  

Czytałam ostatnią o skutecznych lekach na odchudzanie, i często pojawia się pojęcie leki anorektyczne, czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest lek anorektyczny i dlaczego to się tak nazywa? I jeszcze jedno, skoro w nazwie ma anorektyczny to znaczy że te leki są tak bardzo skuteczne jeżeli chodzi o odchudzanie?


OdpowiedzCytat
(@kaja-admin)
Eminent Member
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 20
02/03/2018 6:33 pm  

Leki anorektyczne to w zasadzie wszystkie leki na otyłość, które powodują brak apetytu i niektóre, dodają energii a za co tym idzie, waga zaczyna spadać. Do leków anorektycznych zaliczamy:

Sibutramina występuje w takich lekach jak Meridia, Zelixa czy też Meizitanc, Reductil

Fentermina występuję w takich lekach jak: Adipex, Fastin czy też Ionamin

Dietylopropion występuje w leku o nazwie Tenuate retard

Rimonabant występuje w leku o nazwie Acomplia

Są to najpopularniejsze leki anorektyczne stosowane podczas odchudzania. Większość z tych leków została wycofana na terenie europy i jest produkowana jedynie w krajach poza UE. Na brak apetytu wpływa także efedryna, która niestety także została wycofana i zastąpiona pseudoefedryną dostępną np w lekach bez recepty na katar czy też alergię.


OdpowiedzCytat
(@admin)
Member Admin
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 143
22/03/2018 7:28 pm  

Powstał także artykuł, na temat leków anorektycznych https://medicot.pl/leki-anorektyczne/


OdpowiedzCytat
(@adam)
Member Admin
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 32
23/03/2018 6:51 pm  

Zdarzyło mi się korzystać zarówno z leku o nazwie meridia jak i adipex i muszę powiedzieć że leki te są na prawdę super. Można na nich dużo schudnąć, tylko trzeba uważać bo jednak to nie są witaminy. Kiedyś te leki były dostępne u lekarza na receptę, teraz zostały one wycofane w europie i trzeba się nagimnastykować żeby je zdobyć. Ale ogólnie na prawdę polecam bo są skuteczne.


OdpowiedzCytat
 Kuci
(@kuci)
Active Member
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 10
04/07/2018 5:58 pm  

Najdziwniejsze jest to że każdy kto stosował leki bazujące na sibutraminie (leki anorektyczne) bardzo je sobie chwalił, większość osób nie odczuwała żadnych skutków ubocznych, a mimo wszystko Unia jak by na złość ludziom wycofała te leki, mimo że wielu osobą na prawdę pomogły.. Jak zwykle Unia wie lepiej co jest nam potrzebne ehh


OdpowiedzCytat
Share: