Skuteczne leki nasenne - jak zwalczyć bezsenność  

 

(@annawajs)
New Member
Dołączył: 3 lata temu
Posty: 0
22/12/2017 6:23 pm  

Jak zwalczyć bezsenność - Wiele osób poszukuje skutecznych leków nasennych a co najważniejsze, takich które nie uzależniają i nie powodują skutków ubocznych.

Najlepsze tabletki na sen 

Zacznę od suplementów, ponieważ od tego zazwyczaj każdy zaczyna. Na początek zakupiłam produkt melatonina lekam 5mg cóż, może na osoby zdrowe nie cierpiące na bezsenność tego typu preparaty działają, ale jeżeli masz poważniejszy problem z bezsennością, nie wydawaj pieniędzy na melatonina lekam 5mg. Brałam jeszcze jakieś ziołowe tabletki na spanie ale też nie działają i szkoda w ogóle o nich wspominać.najlepsze tabletki na sen

Brałam już wiele leków nasennych i niestety większość z nich nie nadaje się do niczego.

Zolpidem opinie - (Nasen, Apo-Zolpin, Polsen, Sanval, Zolpic, Xentic, Zolsana, Hypnogen) Lek działa dość szybko i rano nie powoduje "zamulenia" więc wydawało by się że jest idealny ale.... Zolpidem 10mg (nasen) jest to zło wcielone, które ma więcej skutków ubocznych niż pozytywnych skutków. Przede wszystkim uzależnia! Druga sprawa po odstawieniu tego leku nawet po kilku dniach przez 1-3 dni będziesz mieć jeszcze większy kłopoty z zasypianiem niż przed braniem tego leku. Jeżeli weźmiesz ten lek i nie położysz się od razu spać, po ok. 30 min lek zacznie działać i możesz robić różne rzeczy a na drugi dzień nie będziesz o tym pamiętać!

Im większą dawkę zolpidemu weźmiesz na spanie, tym bardziej nie będziesz mógł/a zasnąć kolejnego dnia.

Kolejnym nieciekawym skutkiem ubocznym jest to, że jeżeli weźmiesz więcej niż zalecane 10mg, np weźmiesz 30-40mg na drugi dzień wszystko będzie cię 5x mocniej denerwować i będziesz bardzo rozdrażniony/a. Ogólnie lepiej unika tego leku, to nic dobrego!

Brałam też leki z grupy benzodjazepin typu xanax czy też clonazepam, relanium (Lorazepam, Alprazolam, Rivotril), owszem przy większych dawkach usypiają ale przy regularnym stosowaniu wytwarza się tolerancja na lek i potrzebujesz większych dawek a po drugie uzależniają a później ciężko jest je odstawić. Jednym ze skutków ubocznych odstawienia jest bezsenność, więc lepiej trzymać się od niech z daleka, na prawdę nie warto.

Z tych bezpieczniejszych brałam: (nie uzależniających)

Diphergan opinie - ogólnie jest to lek na mdłości, aczkolwiek w większej dawce działa nasennie. Na mnie zadziałał za pierwszym razem, za każdym kolejnym efektów nasennych nie odczuwałam. (nie warto)

Mianseryna opinie - (lek Lerivon, Deprexolet) Lek często przepisywany na problemy ze snem, niestety u mnie nie powodował senności. Jeżeli chodzi o spanie jak dla mnie le ten nie ma nic wspólnego z usypianiem (bynajmniej na mnie nie działał), natomiast w bardzo skuteczny sposób pomagał mi na mdłości nawet w mikro dawkach, bardzo szybko likwidował mdłości, które były następstwem depresji. Nawet w większych dawkach nie powodował u mnie senności natomiast powodował bardzo duży apetyt, którego nie dało się powstrzymać. (Mianseryna,deprexolet tycie). Stąd też regularne zażywanie mianseryny powoduje tycie ze względu na dużo większy apetyt.

Chlorprothixen zentiva opinie - Jako lek nasenny, teoretycznie działał dobrze, ale na drugi dzień strasznie zamulał i nawet 3 kawy nie pomagały żeby dobrze dojść do siebie. Tak więc chlorprothixen na sen (jest w dawkach 15mg, 50mg ja na spanie brałam 100mg) jest dobry ale jednak wstawanie po nim na drugi dzień i dochodzenie do siebie nie należy do najłatwiejszych.

Trittico CR opinie - (trazodon) Na mnie zaczynała działać dawka 125 mg nasennie. Ogólnie jest to lek na depresje trittico bezsenność (ale często przepisywany jest jak lek  na problemy ze spaniem) jest dość dobrym lekiem, zaczynał działać po około 60min, ale co ciekawego zauważyłam. Biorąc go regularnie za pierwszym rzem działał najmocniej, później już nieco słabiej. Ale robiąc 24 h przerwy i znów biorąc trittico cr znów działał dużo mocniej. Przez pewien okres brałam go naprzemiennie z chlorprothixenem.

Tisercin opinie - (Levomepromazinum) jeżeli chodzi o doświadczenia z tym lekiem, to u mnie nie ułatwiał usypiania ale, pogłębiał sen (zero wybudzeń w nocy) sen miałam na prawdę głęboki, żaden hałas nie był w stanie mnie wybudzić. Niestety lek tisercin na sen powoduje że z rana jest się bardzo zamulonym, dodatkowo obniża on ciśnienie krwi tak więc żeby się dobrze wybudzić potrzeba kilka kaw z rana. Ogólnie na pogłębianie snu polecam na szybsze zasypianie kompletnie nie.

Hydroksyzyna opinie - Podobno na niektórych działa usypiającą, wzięłam dwa razy dawkę i według mnie ten lek nie ma nic wspólnego z lekami na spanie (nie polecam) szkoda pieniędzy.

Ketrel opinie - (Kwetaplex, Quetiapinum) Zawiera substancję o nazwie:  kwetiapina. Ogólnie najbardziej trafiony lek. Ketrel na bezsenność ze wszystkich wyżej wymienionych działa najlepiej. Przede wszystkim nie uzależnia, nie powoduje zamulenia z rana więc można powiedzieć że jako lek na spanie jest prawie idealny. Jako skutki uboczne to: podczas zasypiania zatyka nos, czasem są mimowolne ruchy nogami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i w sumie to tyle. Kwestia doboru dawki. Na początku dawka 125mg była dla mnie wystarczająca, ale zauważyłam że pijąc alkohol na imprezach musiałam zwiększyć dawkę do 250 mg  (nie do końca wiem co ma jedno do drugiego) Brak snu po alkoholu.

Ketrel tycie - Żeby nie było za kolorowo ketrlel ma  też skutki uboczne min. Po wzięciu tabletki po około godzinie jeżeli nie położycie się spać, przychodzi mega głód! Jak zaczniesz coś jeść możesz tak jeść bez końca. Dlatego po 30 min lepiej się położyć spać zanim nadejdzie głód ketrelowy.

Podsumowując! Najlepiej z tych wszystkich leków na sen sprawdza się ketrel (Kwetaplex, Quetiapinum). Nie uzależnia, nie powoduje zamulenia na drugi dzień, po dłuższym używaniu działa ze stałą siłą, nie ma efektu tolerancji na lek z czasem.

Przyczyny bezsenności w nocy - Ciekawostka!! Zaobserwowałam u siebie ciekawą zależność między alkoholem a problemami ze snem. Jeżeli nie pije alkoholu przez co najmniej 7 dni, mam małe problemy z zasypianiem, dawka ketrelu 125mg jest wystarczająca. Uwaga!! Po imprezie na, której piłam na drugi dzień w ogóle nie mogę zasnąć a co za tym idzie dawka ketrelu 125mg już nie działa i muszę ją zwiększyć do 250 mg. Nie do końca wiem co alkohol psuje w moim organizmie że nie mogę usnąć, ale tą zależność już potwierdziłam, więc może komuś ta informacja się przyda.

Mam nadzieje że komuś pomogłam opisując swoje doświadczenia.

This topic was modified 2 lata temu by Tomasz

Tomasz polubić
OdpowiedzCytat
 Kuci
(@kuci)
New Member
Dołączył: 4 lata temu
Posty: 0
07/02/2018 6:55 pm  

Zgadzam się z tym w 100%. Też mam problemy ze spaniem i przerabiałem większość leków z tej listy. Często lekarze przepisują Mianseryne na spanie, ale ona w ogóle nie działa;| Podobnie jak Hydroksyzyna moim zdaniem jest to strata pieniędzy ale, lekarze zaczynają od najlżejszych leków co okazuje się być tylko stratą pieniędzy! Brałem Zolpidem ( Nasen ) i faktycznie, szybko usypia ale ma tak dużo skutków ubocznych że na prawdę nie warto. Póki co u mnie też ketrel sprawdza się najlepiej, mimo iż czasem muszę stosować na prawdę duże dawki.


OdpowiedzCytat