W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się nowy zabieg oferowany przez salony kosmetyczne. Endermologia, bo właśnie o nim mowa, to skuteczny masaż podciśnieniowy, który oddziałuje na skórę, a także tkanki podskórne. Wykonuje się go za pomocą urządzenia, którego głowica zasysa, a następnie masuje skórę poddawaną zabiegowi. Zabieg jest idealny dla osób, które pragną ujędrnić skórę, zwalczyć cellulit i wymodelować sylwetkę. Dodatkowym rezultatem endermologii redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach, na które nie zawsze działają tradycyjne ćwiczenia. Endermologia to zabieg oczyszczający organizm z toksyn i poprawiający krążenie.

Jakie korzyści niesie ze sobą Endermologia?

Endermologia, to zabieg poprawiający wygląd naszej skóry. Do jednej z największych zalet tego zabiegu należy redukcja cellulitu. Endermologia jest często stosowana w celu minimalizowania jego widoczności. Głęboki masaż oraz zasysanie skóry podczas zabiegu stymuluje krążenie krwi i limfy, poprawiając w ten sposób wygląd skóry dotkniętej cellulitem. Regularne zabiegi endermologii mogą pomóc w zmniejszeniu widoczność grudek, nierówności i nieestetycznych zagłębień. Dzięki zastosowaniu endermologii można osiągnąć ogólną poprawę wyglądu skóry. Proces ten może przyczynić się do wygładzenia nierówności skóry, poprawy jej tekstury i zwiększenia jej elastyczności. Zabieg endermologii to również świetny sposób na leczenie i redukowanie obrzęków. Zabieg zapewnia drenaż limfatyczny, modelowanie i wyszczuplenie sylwetki, oczyszczenie organizmu z toksyn, usunięcie bólów mięśniowych, pobudzenie syntezy kolagenu i poprawienie jakości skóry.

Na jakich częściach ciała można stosować zabieg endermologi?

Endermologia to zabieg, który może być stosowany na wielu częściach ciała. Najczęściej endermologia jest stosowana w celu redukcji cellulitu na udach i pośladkach. Zabieg może pomóc w wygładzeniu i ujędrnieniu skóry na tych problematycznych częściach ciała. Za pomocą takiego zabiegu można również skutecznie ujędrnić skórę brzucha i zredukować występujące na nim nierówności. Endermologia może być również rozwiązaniem, kiedy przeszkadza nam wygląd naszych ramion. Zabieg skutecznie poradzi sobie z obwisającą skórą, poprawi jej elastyczność i sprawi, że zyska zupełnie inny wygląd.

Endermologia – wsparcie dla ciała po intensywnym treningu

Po intensywnym treningu mięśnie naszego ciała mogą być napięte i zmęczone. W takiej sytuacji zaleca się skorzystanie z masażu sportowego, który może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni, poprawić krążenie i zmniejszyć bolesność po treningu. Podobnie regularne rozciąganie mięśni po intensywnym treningu może zapobiec niechcianemu napięciu mięśniowemu. Pomocne są także ciepłe kąpiele lub krioterpia. Warto mieć jednak świadomość, że także endermologia może być stosowana jako dodatkowe wsparcie po intensywnym treningu. Rozluźni napięte mięśnie po dużym wysiłku, poprawi wygląd i elastyczność skóry oraz jednocześnie zredukuje cellulit poprzez stymulację krążenia krwi.

O jakich przeciwwskazaniach do zabiegu Endermologii trzeba pamiętać?

Chociaż endermologia jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczać niektóre osoby z jego wykonania. Panie będące w ciąży powinny zrezygnować z wykonywania zabiegu w okolicach brzucha. Podobnie, jeśli na skórze występują aktywne zakażenia, owrzodzenia lub stan zapalny, zabieg endermologii lepiej przełożyć na inny termin. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogę być niektóre choroby skóry, takie jak rozległe trądzik, wypryski lub skaza białkowa. W takich przypadkach najlepiej skonsultować się wcześniej ze swoim dermatologiem.