Domowe sposoby na nerwy to przede wszystkim doraźne działanie w kierunku łagodzenia skutków stresu, niepokoju i napięcia nerwowego. Jednym ze sposobów na relaks i wyciszenie, jest przygotowanie filiżanki aromatycznej herbaty ziołowej, która szybko i skutecznie pozwoli zapomnieć o stresującym dniu i dodatkowo ułatwi spokojne zasypianie.

Przeczytaj także: Xanax sprzedam

Zioła od wieków pomagają radzić sobie z różnymi dolegliwościami. W przypadku zdenerwowania, które nie jest objawem chorób na tle nerwowym idealnie sprawdzają się ziołowe herbaty o relaksującym działaniu. Należy zaznaczyć, że nie są alternatywą dla typowych leków uspokajających, gdyż ich działanie nie jest w stanie ukoić napięcia nerwowego np. w przypadku silnej nerwicy.

Domowe sposoby na stres, które opierają się na wykorzystaniu uspokajającego działania ziół nie powinny być stosowane u dzieci oraz kobiet ciężarnych i karmiących bez wcześniejszej konsultację lekarskiej. Co więcej, warto mieć na uwadze fakt, iż zioła mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami oraz stosowane w nadmiarze prowadzić do rozregulowania układu nerwowego i powodować skutki uboczne.

Może Cię zainteresować: Stres a chudnięcie

Domowe sposoby na nerwy – zioła o działaniu uspokajającym

Skutecznie w redukcji stresu i zdenerwowania działa, m.in. lawenda lekarska, melisa i kocimiętka cytrynowa. Herbata przygotowana z tych ziół ma nie tylko przyjemny smak, ale także doskonale wpływa na poprawę nastroju i skutecznie łagodzi napięcie nerwowe.

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Aby przygotować pyszną herbatkę uspokajającą potrzebujesz:

  • suszonych lub świeżych kwiatów lawendy lekarskiej,
  • suszonych lub świeżych listków melisy,
  • suszonych lub świeżych listków kocimiętki cytrynowej.

Do szklanego lub porcelanowego naczynia wsyp po dwie łyżeczki lawendy, melisy i kocimiętki i zalej około ½ litra gorącej wody – możesz wykorzystać specjalny zaparzacz do ziół i herbat liściastych. Parz 10 minut. Odcedź i pij 3 razy dziennie po filiżance. Napar możesz ponownie lekko podgrzać.

Z losowo wybranej kategorii: Co jest potrzebne do manicure hybrydowego?

Naturalne sposoby na stres

Korzystając z ziół suszonych, możesz przygotować mieszankę uspokajającą do późniejszego wykorzystania. Wystarczy po kilka łyżek ziół (w proporcji 1:1) dokładnie wymieszać i przesypać do szczelnego szklanego naczynia np. słoika lub specjalnej puszki do przechowywania herbaty. Uwaga! Zioła należy przechowywać w suchym i chodnym miejscu, bo inaczej może się w nich rozwinąć szkodliwa pleśń!

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Jak leczyć stres domowymi sposobami?

Powyższe zioła możesz także dodać do kąpieli, a pozyskiwane z nich olejki eteryczne (naturalne) wykorzystać do aromaterapii np. z wykorzystaniem kominków zapachowych lub nawilżaczy powietrza.