Dobra dieta bez efektu jojo – czy taka istnieje? Jak skutecznie zgubić kilogramy? Odchudzanie bez efektu jojo. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, czy szybkie odchudzanie bez efektu jo-jo jest możliwe.

Co to jest „efekt jo-jo”?

Na pewno każdy z nas zetknął się z tym terminem, a jego znaczenia domyślić się można, znając zasady działania popularnej zabawki dla dzieci. Kolejna dieta-cud, mająca zapewnić ci wspaniałą sylwetkę i zrzucenie zbędnych kilogramów w bardzo krótkim czasie, bo to by następnie spowodować niechciane błyskawiczne przybranie na wadze – czy ty też to znasz? Oto on, efekt jo-jo, czyli wahania masy ciała. Możemy o nim mówić wtedy, kiedy w ciągu 5 miesięcy od zakończenia kuracji odchudzającej, nasza waga jest większa niż przed jej rozpoczęciem.

Może cię zachęcić: Co jeść między posiłkami

Odchudzanie bez efektu jo-jo

Na samym początku powinniśmy pozbyć się złudzeń, iż istnieje idealna dieta, która w sposób skuteczny, trwały i szybki zapewni nam stałą wagę i schudnięcie na zawsze. Kluczem do sukcesu zawsze będzie zmiana nawyków i wdrożenie w życie na stałe nowych, zdrowych przyzwyczajeń. Poniżej opisujemy wskazówki dotyczące żywienia i stylu życia, dzięki którym schudniecie bez efektu jo-jo.

Z innej kategorii: Przepis na dietetyczne lody

  • Regularne posiłki – staraj się jeść o stałych porach, najlepiej niewielkie ilości co 3 godziny.
  • Nie lekceważ śniadań – nie wychodź z domu bez śniadania, zadbaj, by produkty spożywane rano dostarczały dużo energii i były lekkostrawne.
  • Zrezygnuj z produktów przetworzonych – dania gotowe i typu fastfood należy usunąć z jadłospisu.
  • Unikaj słodyczy – cukier powoduje chwilowy zastrzyk energii, jednak nie posiada witamin ani składników odżywczych.
  • Ogranicz spożywanie soli – jej nadużywanie prowadzi do nadciśnienia i chorób serca. Zamiast soli warto używać większej ilości przypraw i ziół.
  • Nawadniaj organizm – pij przynajmniej 2 litry wody dziennie.
  • Zamień białe pieczywo na produkty pełnoziarniste.
  • Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu – ćwiczenia fizyczne to podstawa dla każdej osoby, która chce zadbać o sylwetkę i zdrowie.