Gdy mamy chwilowy problem z wypadaniem włosów, który szybko mija, to nie musimy się tym przejmować, jednak gdy problem nie ustępuje, to warto udać się do dermatologa, który zaleci odpowiednia metodę leczenia. Przyczyn wypadania włosów jest kilka, poznaj te najbardziej powszechne.

Zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja

Jednymi z przyczyn nadmiernego wypadania włosów są zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja. Włosy mogą wypadać jeśli szybko tracimy na wadze lub mamy anemię i niedobory żelaza. Często włosy wypadają jeśli przechodzimy na dietę wegańską, wtedy trzeba wdrożyć odpowiednie suplementy diety i minerały. Przyczyną wypadania włosów może być również nadużywanie produktów do stylizacji oraz suszarki czy lokówki. Utrata włosów może być też spowodowana zbyt ciasnymi fryzurami np. wysokim kokiem, który nosimy bardzo często.

Przeczytaj też: Na wypadanie włosów ranking

Problemy hormonalne oraz choroby

Kolejnymi przyczynami wypadania włosów mogą być choroby albo problemy z hormonami. Włosy często wypadają osobom cierpiącym na choroby tarczycy np. Hashimoto. Włosy mogą również wypadać przy menopauzie lub po porodzie, gdyż spada wówczas poziom estrogenu. Chorobą, która może powodować utratę włosów jest łysienie plackowate, które powoduje powstawanie miejsc bez włosów na głowie, to schorzenie trzeba leczyć odpowiednimi lekami. Wypadanie włosów może być też związane z dużym stresem lub przyjmowaniem niektórych leków.

Zobacz na forum także: Co zrobić na wypadające włosy 

Uwarunkowania genetyczne

Kolejnym powodem wypadania włosów są czynniki genetyczne. Bardzo często łysienie występuje u mężczyzn już w młodym wieku. Problem dotyczy też kobiet, które mogą mieć genetyczną tendencję do stopniowego przerzedzania się włosów.

Warto przeczytać: Najlepsze na wypadanie włosów

Co robić w przypadku wypadania włosów?

Jeśli problem wypadania włosów jest bardzo nasilony, to warto udać się do dermatologa oraz zrobić kompleks podstawowych badań. Przed udaniem się do lekarza warto zmienić dietę na zdrowszą oraz zastosować suplementy diety, szczególnie te, które zawierają: biotynę, krzem, witaminę E i A oraz skrzyp polny np. Capivit, Skrzypowita lub Vitapil.