Jest rok 1956. Ian Donald, angielski lekarz, właśnie dokonuje przełomu w medycynie, przeprowadzając pierwsze badanie ultrasonografem. Diagnozowanie obrazowe stało się od tamtej pory standardem w szpitalach.

O tym, jak przydatne oraz efektywne jest działanie ultrasonografów świadczy ich błyskawiczny rozwój oraz niesłabnąca popularność. Oczywiście urządzenia są cały czas modernizowane, tak by ich stosowanie dawało jeszcze lepsze rezultaty.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór ultrasonografów różnych firm, jednak sprzętem, który zasługuje na szczególną uwagę, są urządzenia marki Mindray. Co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Historia i rozwój marki Mindray

Firma Mindray została założona w 1991 roku w chińskim mieście Shenzhen przez siedmiu znajomych, których łączyło wspólne doświadczenie w Anke – przedsiębiorstwie specjalizującym się w produkcji sprzętu medycznego.

Nazwa firmy, Mindray, to połączenie słów „umysł” i „promień”, które ma odzwierciedlać „światło mądrości”. Jak pokazuje historia firmy, nazwa nie została wybrana na wyrost!

Od ponad 30 lat Mindray nieustannie doskonali i rozwija swoje technologie. Początkowo firma zajmowała się tworzeniem urządzeń do monitorowania stanu pacjentów, przeznaczonych do użytku domowego, ale szybko rozszerzyła swoją ofertę o wysokiej jakości sprzęt medyczny oraz weterynaryjny.

Już w 1993 roku Mindray stworzyło pierwszy chiński monitor saturacji tlenu we krwi, a cztery lata później firma otrzymała łącznie 6 milionów dolarów finansowania od kilku międzynarodowych funduszy, w tym elitarnego Walden International.

Przez kolejne lata firma konstruowała liczne, innowacyjne urządzenia, aż w 2006 stworzyła pierwszy w Chinach samodzielnie opracowany system USG z kolorowym Dopplerem, umieszczony na wózku dla łatwiejszego transportu.

Obecnie ultrasonografy Mindray są jednymi z najlepiej sprzedających się na całym świecie. Można znaleźć je w wiodących klinikach w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

Popularność urządzeń jest w pełni zasłużona, a ich najwyższą jakość potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody, jak China Patent Gold Award czy State Technological Innovation Award.

Najważniejsze cechy ultrasonografów Mindray

Ultrasonografy oferowane przez firmę Mindray to innowacyjne, nowoczesne, a przy tym przystępne cenowo urządzenia, które pomagają placówkom medycznym w zapewnieniu pacjentom opieki na najwyższym poziomie.

Ultrasonografy Mindray pozwalają uzyskać obrazy wysokiej jakości, co przekłada się na lepszą diagnostykę oraz oczywiście łatwiejszą pracę specjalistów.

W ofercie firmy znajdziemy między innymi ultrasonografy przeznaczone do ogólnego obrazowania, urządzenia stworzone z myślą o badaniach ginekologicznych czy sercowo-naczyniowych. Tak szeroki wybór gwarantuje, że bez problemu wybierzemy sprzęt dopasowany do potrzeb każdej placówki medycznej.

Innowacyjna technologia zastosowana w ultrasonografach Mindray umożliwia wzmocnienie nawet bardzo słabych sygnałów echa, co pozwala na znacznie lepsze obrazowanie. Urządzenie posiada przy tym zdolność tłumienia różnego rodzaju niepożądanych szumów, co z kolei przekłada się na większą jasność obrazu.

Dlaczego wybrać ultrasonografy Mindray?

Liczne testy, certyfikaty i wspomniane wcześniej wyróżnienia potwierdzają, że ultrasonografy Mindray to doskonała propozycja dla klinik, które szukają sprzętu wysokiej jakości – a także w przystępnej cenie.

Można bez przesady powiedzieć, że stosunek jakości do kosztów zakupów w przypadku Mindray jest idealny. Sprzęt firmy wymieniany jest na czele rankingu tuż obok takich gigantów, jak Philips czy GE, a według lekarzy w niczym nie ustępuje urządzeniom wymienionych firm.

Wszystkie ultrasonografy Mindray pozwalają na dokładne i trafne diagnozowanie, odznaczają się fantastycznymi parametrami oraz wysoką skutecznością działania. Będą idealnym dodatkiem do każdej kliniki i pozwolą jeszcze lepiej zadbać o zdrowie oraz komfort pacjentów podczas przeprowadzanych badań.

Stosowanie urządzeń Mindray, i ultrasonografy nie są tutaj wyjątkiem, pozwala na optymalizację świadczonych usług medycznych. Celem firmy jest tworzenie rozwiązań, które zwiększą wydajność ośrodków ochrony zdrowia. Mindray tworzy zaawansowane technologie, które następnie umiejętnie wykorzystuje tworząc swój innowacyjny sprzęt.

Firma oferuje zintegrowane rozwiązania powstające z myślą o różnych działach medycyny, co sprawia, że oferta Mindray jest wyjątkowo szeroka – czego dowodem jest między innymi wybór ultrasonografów!

Mindray nieustannie modernizuje oraz optymalizuje swoje urządzenia, tak by jeszcze lepiej współgrały one z dynamicznie rozwijającym się światem medycyny.

Tak wysokiej jakości, a przy tym ekonomicznych rozwiązań nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Mar-Med – oficjalny dystrybutor ultrasonografów Mindray. Dla naszych klientów przygotowaliśmy szeroki wybór urządzeń, które ułatwią i przyspieszą badania, a pacjentom zapewnią najwyższy komfort w trakcie każdej wizyty!

Bibliografia:

mindray.com/en/about-us#mr–about_us–business

vista-health.co.uk/blog/history-ultrasound#:~:text=It%20was%20Ian%20Donald%20who,sits%20life%2Dsaving%20diagnostic%20potential

wikipedia.org/wiki/Mindray