Dietetyczne zamienniki- Ograniczasz kalorie, ale nie potrafisz odmówić sobie ciężkich, tłustych potraw i słodyczy? Przekopujesz Internet w poszukiwaniu mniej kalorycznych zamienników? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie!

Zobacz także: Paluszki a dieta

Czym zastąpić majonez?

Zamiast majonezu możesz użyć jogurtu greckiego, jednak nie będzie smakował jak majonez. Oczywiście, zrobienie z jogurtu majonezu jest możliwe, niewymagające ani wielkich umiejętności kulinarnych ani czasu.

Potrzebne tylko: duży serek wiejski, mała cytryna, 2 jajka, zioła prowansalskie, pieprz biały, sól i czosnek

Przygotowanie:

  • Jajka ugotować.
  • Odsączyć serek a pozostałości odstawić.
  • Przygotowany serek zblendować, dodać jajka, następnie dodajemy sok z cytryny
  • Teraz przyprawy. Tu wedle uznania.

Podczas, gdy tradycyjny majonez ma od 600-700 kcal w 100 gramach ten samodzielnie przygotowany ma zaledwie 110 kcal.

Czym zastąpić makaron?

Może to zabrzmi dziwnie ale makaron najlepiej zastąpić…makaronem. Z tym, że zamiast sięgać po tradycyjny jajeczny, po prostu z półki wybierz ten, z mąki durum lub pełne ziarno. Ale uwaga- bo tu również można się naciągnąć; należy sprawdzić, czy pełne ziarno jest naprawdę pełnym ziarnem.

Czym zastąpić sos?

Nie wyobrażasz sobie obiadu bez ulubionego sosu pomidorowego? Spokojnie, sam sos nie jest zły o ile jest przygotowany samodzielnie.

Warto zapoznać się także z tematem: Produkty które wspomagają odchudzanie

Czym zastąpić cukier?

Najlepiej całkowicie zrezygnować z cukru. Ale bez niego ciężko jest pić herbatę- zawsze możesz wtedy sięgnąć po zamienniki. Dobrym zamiennikiem będzie cukier trzcinowy, ksylitol czy stewia.