Dietetyczne kotlety mielone z indyka- warto je zrobić, ponieważ indycze mięso jest niskokaloryczne, najczęściej polecane przy stosowaniu wszystkich dietach odchudzających– szczególnie przy diecie niskokalorycznej i antyalergicznej. Ale nie tylko. Żeby tego było mało, takie mięso jest lekkostrawne, i ma dużą zawartość białka, dobrze przyswajalną przez organizm. Dla porównania 100 gram mięsa z indyka ma tylko 107 kcal, podczas gdy 100 gram mięsa z kurczaka już 155 kcal.

Przypomnij sobie: Chińskie tabletki odchudzające

Przepis na dietetyczne kotlety mielone z indyka- 12 sztuk

Potrzebne będą: mięso z indyka, cebula, jajko klasy L, coś do smażenia, panierka, kasza manna

Przygotowanie: Pozbyć się z mięsa skóry i kości( można z nich ugotować zupę); następnie zmielić z cebulą. Następnie dodać pozostałe składniki i dokładnie wyrobić( najlepiej ręką). Potem już tylko uformować małe kotleciki.

Właściwości mięsa indyczego

Przeglądając jadłospisy dietetyczne, często pierś z kurczaka jest zastąpiona mięsem indyczym. To nie jest przypadek, bo indycze mięso ma wiele właściwości zdrowotnych. Jedząc takie mięso nie przyczyniamy się do rozwoju cholesterolu, dostarczamy organizmowi potasu, cynku, chromu i żelaza. Obiad, z dodatkiem mięsa indyczego doda Ci energii na cały dzień i z pewnością poprawi humor.