Dieta na mocne włosy? Jaka jest dieta na mocne włosy? To normalne, że w okresie jesienno-zimowym włosów wypada nam więcej, niż zazwyczaj. Co prawda, można stosować  specjalnie w tym celu zakupione preparaty, jednak czasami i one nie wystarczają. Warto więc przyjrzeć się swojej diecie.

Zobacz takżeGorzka pomarańcza na odchudzanie

Co należy jeść, by zachować piękne włosy? 

Dieta na mocne włosy powinna zawierać:

Witaminę A- witaminę A często można spotkać, przy okazji preparatów na włosy, skórę i paznokcie. Często w takich przypadkach występuje równolegle z witaminą E. Witamina A pobudza do wzrostu mieszki włosowe a produkty w których występuje to: mleko i jego przetwory, wszystkie warzywa i owoce, jarmuż, masło, wątróbka.

Witamina C- często stosowana przy przeziębieniach jak się okazuje, działa też dobrze na włosy. Jest przeciwutleniaczem, który zapobiega wolnym rodnikom a te z kolei spowodowane są stresem i zanieczyszczeniami. Źródła tej witaminy to: czarna porzeczka, acerola, kiszona kapusta, szpinak.

Witamina E- wraz z witaminą A nieodłącznie występują w składzie preparatów na porost włosów. Witamina ta podobnie jak witamina A stymuluje mieszki włosowe do wzrostu. Znajdziesz ją w : jajkach, maśle, orzechach, warzywach zielonych, w nasionach dyni, soi i słonecznika, pełnoziarnistym pieczywie.

Witaminy B1,B2,B6- witaminy, które również można znaleźć w składzie preparatów na wypadanie włosów. Biorą udział w ważnych procesach metabolicznych. Źródłami tych witamin jest: botwinka, szpinak, gruszka, warzywa i owoce.

Witamina B7- inaczej nazywana biotyną. Oprócz tabletek znajdziemy ją także w: drożdżach, kalafiorze, brązowym ryżu, podrobach,grejpfrucie, owocach morza, drobiu, soi  i szpinaku.

Oprócz tego powinniśmy zjadać produkty, które zawierają mikroelementy, takie jak: cynk, miedź i żelazo. Ich źródłami są: kakao, owoce, mięso, ryż, chleb.

Powinniśmy unikać nadmiernej  ilości  kofeiny i białego cukru. No i palenia papierosów.