Dieta Pierre Dukana, zwana dietą proteinową. Niektórzy mówią, że jest niebezpieczna dla zdrowia- i w zasadzie mają rację, bo dieta polega na przyjmowaniu samego białka, ale z założeni pomysłodawcy diety- doktora Pierre Dukana- miała to być dieta, która jest zdrowa i skuteczna. Ale czy taka jest?

Dieta Dukana- zasady

Składa się z czterech faz: utrwalenia i stabilizacji a także naprzemiennej oraz ataku. W fazie ataku czyli tej pierwszej, dostarczasz organizmowi samych protein. Ale nie martw się- najtrudniejsza jest pierwsza, każda inna jest już lżejsza i nie wymaga aż tylu poświęceń. Faza I powinna trwać od 2-7. W tej fazie zrzucisz też najwięcej   kilogramów.

Faza I to faza stabilizacji nie pozwala powrócić do dawnej wagi i trwa do końca. To faza, w której stopniowo do diety włączasz inne produkty. Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu. Powinieneś także wybrać jeden dzień w tygodniu i odżywiać się tak, jak w fazie pierwszej. Przez całą dietę unikaj gazowanych napojów.

Faza II nazywa się fazą utrwalenia. Jest to faza, w której utrwalasz efekt osiągnięty w trakcie trwania dwóch poprzednich faz. Pozwala uniknąć efektu jo-jo, który niestety dość często pojawia się przy odchudzaniu. Na tym właśnie polega ta faza- produkty wysoko proteinowe możesz łączyć z warzywami dalej, ale już bez konieczności stosowania tych produktów naprzemiennie. Nie musisz już więc dzielić dni.

>II faza to faza naprzemienna. Stopniowo łączysz proteiny z warzywami. Jest to najmniej restrykcyjna faza diety, a i tak spożywasz proteiny. Jednego dnia proteiny a następnego warzywa. Tylko na parze. Możesz też zastosować posiłki proteinowo-warzywne. To faza, która trwa tyle, ile potrzebujesz niezależnie od kilogramów oddzielających do upragnionej sylwetki. Tutaj wszystkie warzywa są dozwolone.