Mało kto zdaje sobie sprawę, że zakup kilku sprzętów do domu lub mieszkania może znacząco poprawić komfort życia. Niektóre rozwiązania nie są bowiem tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Często zamiast ułatwiać sobie życie, jeszcze bardziej je utrudniamy. Mówimy sobie, że nie lubimy „dróg na skróty”, ale kiedy wreszcie decydujemy się na jakieś udogodnienie, żałujemy, że nie przełamaliśmy się wcześniej. Co więc może uprzyjemnić codzienność? Sprawdź!

Kuchnia z kawiarnią i restauracją w jednym

Jeśli definicją komfortu życia jest dla Ciebie możliwość delektowania się kawą z profesjonalnego ekspresu, zjedzenie na śniadanie pysznych kanapek na gorąco z ciągnącym się serem czy gofrów z bitą śmietaną na deser, to mamy dobrą wiadomość – każdy z niezbędnych do realizacji tego marzenia sprzętów możesz mieć we własnym domu. Ekspres do kawy pozwoli Ci cieszyć się kawą jak z kawiarni. Możesz postawić na model:

  1. kapsułkowy, jeśli lubisz wygodę i różnorodność,
  2. automatyczny, jeśli chcesz, aby sprzęt wyręczył Cię we wszystkim, przygotowując napoje kawowe w wielu różnych wersjach,
  3. kolbowy, jeśli wolisz samodzielnie eksperymentować z różnymi odsłonami kawy.

Grill elektryczny lub opiekacz do kanapek doskonale sprawdzą się podczas tworzenia ciepłych kanapek na śniadanie, poszerzając Twoje codzienne menu. Natomiast z dobrej jakości gofrownicą przygotujesz dokładnie tak samo lekkie i chrupiące wafle, jak te, które kojarzą Ci się ze spacerami po starym mieście. Do codziennego gotowania wybierz robota kuchennego, który potrafi samodzielnie miksować, ucierać, siekać, kroić czy ubijać, czym wyręczy Cię w przygotowaniu niejednej potrawy.

Świeże i czyste powietrze w Twoim domu

Wpływ na nasze samopoczucie i komfort życia ma nie tylko to, co serwujemy w swojej kuchni, ale również to, czym oddychamy. Możemy zadbać o jakość powietrza w domu z pomocą takich urządzeń, jak oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Takie sprzęty usuną kurz, alergeny i inne zanieczyszczenia, a dodatkowo podwyższą wilgotność powietrza do odpowiedniego poziomu, dzięki czemu oddychanie stanie się po prostu łatwiejsze. Nawilżacz jest nieoceniony zwłaszcza w sezonie grzewczym i w okresie częstych infekcji górnych dróg oddechowych. Z kolei latem pod uwagę warto wziąć montaż klimatyzacji – systemu z jednostką zewnętrzną lub mobilnego klimatyzatora. Budżetowym rozwiązaniem będzie natomiast klimator – wiatrak z wkładami chłodzącymi.

Porządek bez wysiłku

Kolejny sprzęt, którego zakupu nie żałuje z pewnością żaden właściciel to robot sprzątający, który zajmuje się odkurzaniem, a niekiedy również zmywaniem podłóg w całym mieszkaniu zupełnie samodzielnie. Takie urządzenie pracuje automatycznie, każdego dnia dbając o to, aby w mieszkaniu nie gromadził się kurz. Robot wjedzie pod meble i wysprząta mieszkanie, kiedy nie będzie Cię w domu. Powrót z pracy do czystego domu to prawdziwa definicja komfortu życia. Jeśli zaś Twoją największą zmorą jest mycie okien, wypróbuj akumulatorową myjkę, która jednocześnie nanosi na szybę detergent i odsysa brudną wodę, pozostawiając okna kryształowo lśniące.

Suche ubrania bez rozwieszania

Wartym do rozważenia zakupem, który poprawia komfort życia jest też suszarka automatyczna. Dzięki takiemu urządzeniu nie musisz rozwieszać prania, czekać aż wyschnie i denerwować się widokiem suszarki rozstawionej w salonie czy sypialni. Do suszarki mokrą odzież przerzucamy bezpośrednio z bębna pralki, wyjmując ubrania idealnie suche i rzadko wymagające prasowania. Dodatkowo, suszenie w suszarce automatycznej dba o lepszą kondycję włókien i intensywniejszy zapach świeżego prania.