Kupując wózek spacerowy niejeden rodzic stanął przed karkołomnym, zadaniem aby wybrać model który będzie na tyle wszechstronny aby sprostać codziennym, wyzwaniom, oraz na tyle komfortowy aby zapewnić wygodę dziecku. Czy warto na początek rozważyć wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem? Jest wiele argumentów, które jak najbardziej potwierdzają, że może okazać się to najlepszym wyborem. Ale jak jest naprawdę?

Czy wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem to dobry pomysł?

Ostatnimi czasy rozwiązanie gdzie wózek jest z przekładanym siedziskiem zamiast rączką zyskuje na popularności z kilku względów. Przede wszystkim łatwość obsługi i dużo prostszą konstrukcję samego wózka. Na tym jednak nie koniec zalet. W każdej chwili możemy obrócić siedzisko w taki sposób aby osłonić dziecko od uciążliwego wiatru, czy posadzić je tyłem do mocno świecących promieni słonecznych. Przekładane siedzisko w wózkach spacerowych obecnie występuje w naprawdę dużej ilości wózków lekkich, miejskich, terenowych oraz tych przystosowanych do biegania popularnych trzykołowych joggerów. Podczas przekładania siedziska w celu zmiany kierunku jazdy z przodu na tył bądź odwrotnie należy pamiętać że dziecko nie może wtedy siedzieć w wózku. Najlepsze obecnie wózki spacerowe można obejrzeć na stronie: ranking wózków spacerowych.

Jaki wózek z przekładanym siedziskiem najlepiej wybrać?

W tym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry wózka, które są niezmiernie ważne. Nie tylko przekładane siedzisko w spacerówce ale także pozostałe funkcjonalności muszą być jak najbardziej dostosowane do trybu życia i aktywności jakie planuje się wykonywać wraz z dzieckiem Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry wózka. Aby ten wybór był jak najlepszy pod uwagę należy wziąć takie parametry jak bezpieczeństwo, komfort, rozmiar wózka dopasowany do wzrostu i wagi dziecka, mechanizm składania wózka, rozmiar i mechanizm kół oraz same rozmiary wózka. Jednakże badając konkretny model pod kątem bezpieczeństwa dziecka należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Czy wózek wyposażony jest w komfortowe pasy pięciopunktowe, regulowane siedzisko, podnóżek, czy budka i oparcie są odpowiednio wysokie oraz czy na pewno za każdym razem hamulec znajduje się w zasięgu rodzica.

Jaki rozmiar i model wybrać?

Wszystko zależy od tego czy wózek z przekładanym siedziskiem będzie przechowywany w niewielkim mieszkaniu czy w dużym domu. Tu ważną rzeczą jest nie tylko sam rozmiar po złożeniu ale też waga. Najlepsze wózki zazwyczaj ważą dość sporo, dlatego trzeba zwracać uwagę na wagę modelu szczególnie gdy wiadomo, że za każdym razem trzeba będzie wózek wnieść na przykład na drugie piętro. Wózek z przekładanym siedziskiem znajdziemy w ofercie wiodących producentów jak ABC Design, Cybex, Maxi-Cosi, Quinny czy Espiro. Warto zapoznać się z ich oferta i wybrać taki model, który będzie najodpowiedniejszy. Pomóc w tym może ranking najlepszych

Przed zakupem wózka warto rozważyć wszystkie opcje. Pewnym natomiast jest to, że wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem spełni wiele funkcji jednocześnie dając zarówno komfort rodzicom jak i dziecku podczas zróżnicowanych sytuacji w jakich wspólnie się znajdą.