Śpimy przez jedną trzecią życia, a jakość nocnego wypoczynku ma ogromne znaczenie dla sprawności procesów regeneracji, które zachodzą w naszych ciałach. Szczególnie osoby starsze, które mogą cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości, powinny zadbać o to, żeby spać na materacu, który zapewnia najwyższy komfort i dobre podparcie plecom. Odwiedź nasz sklep z materacami, aby znaleźć najlepsze dla siebie produkty. W naszym asortymencie znajdują się między innymi wysokiej klasy materace dla seniorów.

Co ma znaczenie przy wyborze odpowiedniego materaca? 

Materac musi być oczywiście dobrany odpowiednio do rozmiarów łóżka. Każdy mebel ma nieco inne uwarunkowania i trzeba to z oczywistych przyczyn uwzględnić. Warto pamiętać, że długość posłania powinna o 20 centymetrów przekraczać wzrost osoby, która na nim leży, niezależnie od wszystkich innych czynników.

Przy wyborze materaca ogromne znaczenie ma także to, z czego został wykonany wypełniający go wkład. Mogą to być różnego rodzaju pianki, w tym takie, które pod wpływem temperatury dostosowują się do ciała, ale także sprężyny stosowane w materacach kieszeniowych. W sprzedaży dostępne są także hybrydowe modele. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie tak zwanych stref twardości, które powodują, że w różnych miejscach posłanie wykazuje różną odporność na wgniecenia, a więc możliwe jest ułożenie się w sposób, który będzie odzwierciedlał przebieg naturalnych krzywizn kręgosłupa. Dobrze, jeśli materac dla osoby starszej jest wyposażony w taką technologię.

Generalnie podczas wyboru materaca trzeba wziąć pod uwagę jego twardość. Wbrew pozorom nie ma jednej uniwersalnej wartości, która byłaby odpowiednia dla każdego. Przeciwnie istnieją aż 4 różne opcje, które określają, czy materac przeznaczony jest dla osoby lekkiej, o umiarkowanej wadze, cięższej niż przeciętnie, czy bardzo ciężkiej. Wartość tę wyznacza litera H, która jest skrótem od angielskiego słowa hardness i można ją sprawdzić samodzielnie.

Czy seniorzy powinni korzystać z materacy ortopedycznych?

Materace ortopedyczne mają status wyrobów medycznych. Produkowane są zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami, dzięki czemu gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowania. Są one szczególnie polecane dla tych osób, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa — mogą świetnie uzupełnić terapię manualną, czy zabiegi rehabilitacyjne. Seniorzy często borykają się z takimi problemami i to właśnie dla nich materace ortopedyczne będą doskonałą opcją.

Sprawdź materace dla osób starszych na SypialniaPlus.pl, aby mieć gwarancję, że wybierzesz produkt najlepszy dla siebie lub bliskiej Ci osoby. Wśród naszego asortymentu znajdują się między innymi materace doskonale dopasowane do potrzeb seniorów — zarówno pojedyncze, jak i podwójne. Dodatkowo możesz zainwestować w hipoalergiczne posłanie — takie, które uniemożliwi zagnieżdżenie się w jego wnętrzu pleśni, czy drobnoustrojów. Wybierz najlepszy materac dla osoby starszej ze wszystkich.