Czy piwo jest kaloryczne? Jeżeli i Ty zadajesz sobie to pytanie, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Dowiesz się nie tylko, czy piwo tuczy, ale także w jaki sposób wpływa na efekty odchudzania.

Zobacz także: Wpływ alkoholu na płód w pierwszych tygodniach

Codzienne picie piwa a zdrowie

Piwo przez wiele osób nie jest traktowane, jak „prawdziwy” alkohol, jednak niewielka ilość procentów nie sprawia, że można pić piwo codziennie i bez żadnych ograniczeń. Niestety, tak często jest – szczególnie mężczyźni, chętnie sięgają po piwo każdego dnia, co skutkuje nie tylko „hodowaniem” piwnego brzuszka, ale także ryzykiem uzależnienia.

Piwo to jedyny napój alkoholowy, który uważamy za bezpieczny i nieuzależniający. Jest to mit i trzeba zawsze o tym pamiętać. Piwo uzależnia tak samo, jak wysokoprocentowe alkohole! Ponadto, spożywanie alkoholu w negatywny sposób wpływa na ogólny stan zdrowia, więc warto ograniczyć napoje wyskokowe do minimum, nie tylko w trosce o wiążący się ze szczupłą sylwetką atrakcyjny wygląd.

Może Cię zainteresować: Adipex zamiennik  Co zamiast Adipexu

 

Picie piwa a odchudzanie

Piwo jest bardzo kalorycznym trunkiem i ma również wysoki indeks glikemiczny, więc powoduje nagłe wahania poziomu cukru we krwi, które sprzyjają nadwadze i otyłości oraz mogą przyczyniać się do rozwoju insulinoodporności oraz cukrzycy typu II. Częste picie piwa powoduje odkładanie się nadprogramowych kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Piwo ile ma kcal – jedno piwo (500 ml) to około 230 kcal– 300 kcal (czasami więcej w przypadku ciemnych piw słodowych i piw serwowanych np. ze słodkimi sokami i syropami), więc raczej nie należy sięgać po ten napój, będąc na diecie. Meridia 15 sprzedam

Wysoką kaloryczność ma także piwo bezalkoholowe, które od jakiegoś czasu jest bardzo popularne – jedna butelka to około 200 kcal, a takie napoje pijemy zwykle w większych ilościach ze względu na brak procentów i orzeźwiający smak.

Z losowej kategorii: Sibutramina zamiennik sprzedam

Dodatkowo, piwo znacząco wzmaga apetyt, więc w czasie jego spożywania chętniej sięgamy po przekąski i tym samym jeszcze bardziej przybieramy na wadze. Po spożyciu alkoholu (nie tylko piwa) organizm magazynuje wszystkie siły do wydalenia go z organizmu, co skutkuje spowolnieniem przemiany materii niezbędnej do efektywnego spalania węglowodanów i tłuszczów, które dostarczamy do organizmu wraz ze spożywanymi pokarmami.

Negatywnie na wgląd sylwetki i stan zdrowia wpływa także to, że alkohol odwadnia – piwo ma właściwości moczopędne, więc spożywane w nadmiarze, może powodować zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Odwodniony organizm nie jest w stanie usuwać z organizmu toksyn, chociażby produktów ubocznych przemiany materii, co także stwarza problemy w czasie odchudzania.

Z losowo wybranej kategorii: Czy adipex jest dostepny w czechach ? Adipex jak rozpoznać oryginał ?

Czy piwo jest kaloryczne?

Dla porównania – 1 piwo zaspokaja dzienne zapotrzebowanie energetyczne dorosłego człowieka w 15 – 20%. Więc 4 piwa to ponad połowa dobowej dawki kalorii czyli około 700 kcal gdzie zapotrzebowanie przeciętnego mężczyzny to 1800 kcal.

Jeżeli jeszcze dodamy do tego porcję słonych paluszków, chipsów, (+ 400 kcal) a do tego kilka kęsków piwnych dań typu Fast-food itp. to może się okazać, że jeden wieczór z piwem w ręku dostarczy do naszego organizmu porcję kalorii, która będzie przewyższała nasze dzienne zapotrzebowanie energetyczne.

Kalorie w alkoholach to tzw. puste kalorie, o czym często zapominamy. Niestety skutkuje to brakiem efektów odchudzania i niekontrolowanym przybieraniem na wadze po zakończeniu kuracji odchudzającej. Stosując dietę należy bezwzględnie zrezygnować z alkoholu!

Losowo wybrany artykuł: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Podsumowując, wszystko jest dla ludzi, ale trzeba nauczyć się z tego korzystać. Jedno, dwa piwa raz na jakiś czas na pewno nikomu nie zaszkodzą, ale wypijane codziennie, mogą odbić się na wyglądzie sylwetki i utrudniać efekty odchudzania. Puste kalorie z alkoholu tak samo negatywnie wpływają na naszą masę ciała jak te pochodzące ze słodyczy i fast-foodów, więc lepiej ich unikać.