Coca cola zawartość cukru – Wiele się mówi o tym ile coca cola zawiera cukru. Ale mówiąc że cała butelka 2L  coca coli zawiera aż 212 g cukru jednak nie wiele nam mówi, niby wiemy że dużo ale jednak jakoś to do nas nie przemawia. Dlatego chcielibyśmy przedstawić wam na zdjęciu ile cukru zawierają różne napoje.

Losowo wybrany temat: Probiotyk dicoflor opinie

Ile cukru jest w napojach

Jak widać na załączonym obrazku, coca cola zawiera (puszka coca coli) zawierająca 330 ml zawiera 35 gram cukru co daje  ok 150 kcal.
Cola ile cukru

Czyli wypijając dziennie 2 l coli dostarczasz do organizmu 840 kcal, gdzie dzienne zapotrzebowanie na kalorie dla przeciętnej kobiety wynosi to ok 1500 kcal, czyli prawie polowe dziennego zapotrzebowania dostarczasz z coli. Można powiedzieć że 840 kcal przy zapotrzebowaniu na dzień 1500 kcal to wcale nie jest dużo ale.. czy na pewno?


Ile cukru w puszce coli

Załóżmy że zjadasz obiad, składający się z 100 g ryżu + do tego kotlet z piersi kurczaka, niech to będzie też 100 gram + smażenie na oliwie czyli teraz podliczmy.  Pierś z kurczaka zazwyczaj zjadamy ok 200 g + olej do smażenia to będzie ok.  250 kcal. do tego ryż 100 g to będzie ok. 349 g ( w zależności od ryżu). Tak więc obiad bez surówki wychodzi nam ok. 600 kcal, do tego butelka coli czyli 840 kcal i to daje nam 1440 cal.


Do tego śniadanie ok 400 kcal. Jedna kromka chleba ma ok. 65 kcal x 3 = 195 kcal + masło + jakaś wędlina i zbiera nam się ok 400 kcal. A gdzie jeszcze kolacja + to co zjadasz między posiłkami?
Ile coca cola ma cukru
Uwaga!! Wszystko co zjadamy ponad 1500 kcal, odkłada nam się w formie tłuszczu w pośladkach, brzuchu itd. W tym poście bardzo to wszystko uprościliśmy, aczkolwiek ma on na celu uzmysłowienie wam, że często przyrost wagi jest spowodowany przez napoje słodzone, które powodują nadwyżkę kaloryczną w stosunku do przyjmowanych pokarmów.

Może cię zainteresować: Tabletki na otyłość


W podanym przykładzie, chcieliśmy pokazać że wystarczy odstawić coca cole i jeść normalnie i waga zacznie spadać ponieważ będzie deficyt kaloryczny.
Cola zawartość cukru
Zdajemy sobie sprawę że wiele osób bardzo lubi coca cole, ale butelka coli = spory obiad, który możemy zjeść bez obawy o odkładanie się tkanki tłuszczowej, więc czy na pewno warto wypijać cole zamiast zwykłej wody?
łyżeczka cukru ilość kalorii
Jedna łyżeczka cukru to ok. 20 kcal (kalorii). Zdajemy sobie sprawę że takie wyliczenia do wielu osób mogą nie trafiać, ale wierzcie nam że czasem wystarczy przestać pić słodzone napoje a waga nie będzie rosnąć bądź będzie utrzymywać się na stałym poziomie.
Autor: Wiktoria Jarczewska