Pojęcia metylosiarczan albo metylosulfometan laikom niewiele zapewne mówią. Jest to jednak inna nazwa organicznej siarki, czyli popularnego suplementu diety. Siarka, nawet jeżeli nie kojarzy się z najmilszym zapachem, pełni szereg ważnych funkcji w naszym organizmie. Sprawdź czy zacząć jej suplementację.

Organiczne suplementy dla Ciebie i Twojej rodziny

Organiczna siarka jest jedynie jednym z wielu organicznych suplementów diety. Suplementy organiczne, czyli ekologiczne, są o wiele bardziej przyjazne dla organizmu i lepiej przez niego przyswajane, niż te wytwarzane chemicznie. Organizm przyswaja zatem głównie substancję czynną, bez zbędnych dodatków w postaci różnego typu wypełniaczy itp. Jeżeli są one konieczne do zastosowania – są to także ekologiczne i neutralne dla zdrowia substancje.

MSM, jak łatwo można się domyśleć, to praktyczny skrót, jaki pochodzi od nazw tego preparatu wymienionych na początku, czyli: metylosulfometanu (albo metylosiarczanu). Nie trzeba sobie dzięki temu łamać języka na tych skomplikowanych, chemicznych nazwach. W swojej czystej formie organiczna siarka wygląda jak krystaliczno-biały proszek. W przeciwieństwie do legendy na temat zapachu siarki, siarka organiczna w postaci proszku nie ma żadnej woni. Możesz zatem sięgnąć po ten suplement bez obaw. Siarka taka posiada liczne właściwości prozdrowotne, związane ze wspomaganiem regeneracji organizmu i inne. Dobroczynnie oddziałuje między innymi na układ kostny oraz stawy, ale także na paznokcie i włosy oraz skórę. To jeden ze składników pobudzających wydzielanie się dwóch podstawowych budulców licznych tkanek, jakimi są: keratyna i kolagen, doceniane także w kosmetyce. Organiczna siarka przyspiesza gojenie się ran, redukuje bóle głowy, bóle mięśniowe i szereg innych. Wzmacnia ogólną odporność organizmu.

Siarka organiczna – jak ją stosować?

Zanim przystąpimy do suplementacji przy pomocy takiej siarki najlepiej sprawdzić różne suplementy powstałe w oparciu o ten składnik, na przykład w witrynie ecoshop.com.pl. Zacząć należy zazwyczaj od stosowania zmniejszonych dawek siarki, które następnie stopniowo są zwiększane. Ważne jest, aby suplementy ekologiczne pozyskiwać z zaufanych i sprawdzonych już źródeł, czyli sklepów, również internetowych, funkcjonujących na rynku już od dawna.

MSM jako suplement występuje między innymi w formie wygodnych tabletek. Niedobór siarki w organizmie może prowadzić do różnego rodzaju chorób, w skrajnych przypadkach – nawet do nowotworów. Naturalnie niedobór taki musiałby być naprawdę poważnym jednak preparaty dostępne na naszym rynku pozwalają systematycznie i na bieżąco, w sposób naturalny i jak najbardziej przystępny dla organizmu uzupełniać takie braki. Siarka organiczna jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych suplementów, ponieważ jest bardzo ważna dla funkcjonowania całego organizmu. Zanim przystąpisz do rzetelnej suplementacji sprawdź, czy nie jesteś jedną z osób przejawiających nadwrażliwość na siarkę, zanim zaczniesz ją stosować w większych ilościach, choć zdarza się to niezwykle rzadko.