Co to jest manicure hybrydowy? Popularna hybryda to nic innego, jak nowoczesna metoda stylizacji paznokci. Na czym polega manicure hybrydowy? Czy warto wierzyć we wszystkie „ straszne” opowieści o tym, że hybryda jest szkodliwa nie tylko dla płytki paznokcia, ale także naszego ogólnego zdrowia?

Zobacz także: Najnowsze wzory paznokci hybrydowych

Czy hybryda szkodzi?

Na początek zaznaczmy – manicure hybrydowy nie jest dla każdego. Malowanie paznokci lakierem hybrydowym nie jest polecane przede wszystkim osobom z różnymi chorobami, bezpośrednio związanymi z płytką paznokcia. Jeżeli nasłuchaliście się szeregu dziwnych wywodów na wyjątkowo szkodliwego działania hybrydy i obawiacie się, że ta metoda stylizacji paznokci jest zagrożeniem dla Waszego zdrowia, to wyjaśniamy – o ile nie zjadacie lakieru lub nie delektujecie się jego oparami oraz oparami używanego do zmywania hybrydy acetonu, to w zasadzie nic Wam nie grozi.

Może Cię zainteresować: Zdobienia ślubne paznokci – Jakie paznokcie na ślub

Oczywiście wszystko z umiarem, o tym warto pamiętać zawsze, niezależnie od tego, czy dbamy o wygląd swoich paznokci, czy chcemy zachwycać idealną opalenizną! Warto także pamiętać, że wszystkie lakiery do paznokci oraz kosmetyki mogą szkodzić, jeżeli ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Z tego względu wybierajcie dobre salony kosmetyczne, a jeżeli chcecie wykonać manicure hybrydowy w domu, unikajcie zestawów z lampą oraz lakierów dostępnych w azjatyckich marketach, na bazarach oraz na aukcjach internetowych, których cena wydaje się podejrzanie niska.

Co to jest manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy to na pewno dobra alternatywa dla tradycyjnych lakierów do paznokci. Nie tylko utrzymuje się znacznie dłużej na paznokciach, jest wyjątkowo odporny na odpryski i zachwyca nasyceniem oraz blaskiem kolorów, ale także pozwala cieszyć się idealnym manicure nawet przy krótkich paznokciach. Hybryda nie służy do przedłużania paznokci! Lakier nakłada się na naturalną płytkę po jej wcześniejszym, starannym przygotowaniu i utwardza pod lampą UV.

Powiązany tematycznie wpis: Tipsy żelowe wzory

Hybrydy paznokcie wzory

Na rynku pojawiają się też lakiery hybrydowe do domowego zastosowania bez konieczności zakupu specjalistycznego zestawu. Czy zapewniają ten sam efekt? To musicie już ocenić same, ale pamiętajcie, że zawsze warto oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki, zwłaszcza na początku swojej przygody z hybrydą.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Aby móc cieszyć się pięknymi paznokciami, dzięki hybrydzie, muszą zostać spełnione pewne warunki. Po pierwsze płytka paznokcia musi być w dobrym stanie – nie może się kruszyć, rozwarstwiać i ogólnie być podatna na uszkodzenia. Warto przyjrzeć się swoim paznokciom, gdyż hybryda nie będzie wyglądała dobrze, jeżeli posiadają one bruzdy i zgrubienia.

Lakier hybrydowy co to?

Przed nałożeniem hybrydy, która jest połączeniem tradycyjnego lakieru do paznokci oraz specjalnego żelu należy wykonać tradycyjny manicure. Po nadaniu paznokciom pożądanego kształtu, usunięciu skórek i odtłuszczeniu ich powierzchni, nakładana jest baza, później 2-3 warstwy lakieru oraz preparat nawierzchniowy. Każda kolejna warstwa musi zostać utwardzona pod lampą UV.

Robienie paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach około 2-3 tygodnie i nie straszne mu domowe obowiązki, czy wykonywana dłońmi praca np. polegająca na częstym korzystaniu z klawiatury komputera.

Zwykły lakier do paznokci, nawet ten niby hybrydowy, nie jest w stanie przetrwać na paznokciach dużej niż 1-2 dni, więc warto postawić na nowoczesne rozwiązania i zainwestować w piękne paznokcie nie tylko na wielkie wyjścia!