Cienkie włosy to problem wielu kobiet, gdyż są trudne w pielęgnacji i stylizacji. Jak poradzić sobie z cienkimi włosami, które często zaraz po wymyciu stają się oklapłe?

Nie obciążaj włosów dużą ilością produktów

Cienkie włosy wymagają specjalnego traktowania już na etapie mycia i odżywiania. Źle dobrane produkty mogą je dodatkowo obciążyć. Zawsze wybieraj szampony i odżywki przeznaczone do włosów cienkich lub dodające objętości oraz produkty delikatne o naturalnym składzie. Odżywki stosuj tylko od połowy długości włosów, w przeciwnym razie niepotrzebnie je obciążysz. W przypadku posiadania cienkich włosów trzeba też uważać z duża ilością lakieru czy innych produktów do stylizacji, które, wbrew pozorom, mogą również obciążyć włosy.

Przeczytaj też: Dieta na mocne włosy

Przydatny trik: susząc włosy trzymaj głowę opuszczoną w dół, a dzięki temu włosy zyskają nieco objętości.

Często odwiedzaj fryzjera

Cienkie włosy najlepiej wyglądają gdy mają zdrowe, zadbane i regularnie podcinane końcówki. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów, to nie zapominaj o regularnych wizytach u swojego fryzjera. Cienkie włosy wyglądają najbardziej korzystnie, kiedy są równo podcięte, natomiast wszelkie cieniowania nie wyglądają na nich zbyt dobrze. Cienkie włosy mają tendencję do wypadania i niszczenia się, dlatego farbując włosy wybieraj produkty do koloryzacji o łagodnym składzie lub naturalne np. hennę.

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Przydatny trik: Suchy szampon możesz stosować na włosy jako zastępstwo lakieru, ten produkt doda włosom objętości i je odświeży.

Traktuj włosy delikatnie

Cienkie włosy, jak już wcześniej zostało wspomniane, są bardzo delikatne i podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Cienkie włosy wymagają szczególnego traktowania, a zwłaszcza po wymyciu. Nie należy pocierać ich agresywnie ręcznikiem, a jedynie delikatnie odsączyć wodę. Jeśli chodzi o rozczesywanie, to tutaj również należy zachować delikatność, najlepiej do tego celu używać szczotek z naturalnego włosia, natomiast unikaj szczotek i grzebieni plastikowych. Warto też na noc nie zostawiać ich rozpuszczonych, najlepiej zapleść warkocza lub luźnego koczka (taki zabieg dodatkowo uniesie włosy u nasady, gdyż po rozpuszczeniu koczka lub warkocza włosy dostaną więcej objętości).

Może Cię zainteresować: Skrzyp polny tabletki opinie

Żyj zdrowo

Warto również pamiętać, że na wygląd naszych włosów bardzo duży wpływ na nasza dieta i styl życia. Dieta, która zawiera dużą ilość owoców, warzyw, kwasów omega-3 i omega-6 ma duży wpływ na wygląd włosów, skóry i paznokci. Palenie papierosów, częste sięganie po alkohol oraz niezdrowa dieta źle wpływają na wygląd cienkich włosów.