chitosan tabletkiChitosan tabletki to popularny suplement diety wspomagający utratę wagi. Podobnie jak wiele innych preparatów na rynku, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy warto stosować suplementy zawierające chitosan i jaki jest ich wpływ na proces odchudzania?

Chitosan działanie

Bazą do stworzenia chitosanu jest chityna, czyli element skorupy krewetek, krabów, homarów i innych skorupiaków. Chitosan tabletki sprawia, że trawienie i wchłanianie tłuszczów w jelicie cienkim jest ograniczone. Cząsteczki tłuszczu nie są rozkładane i ich rozmiary są zbyt duże, aby mogły być wchłonięte przez kosmki jelitowe. Chitozan blokuje wiec tłuszcz, sprawiając, że jest on częściowo eliminowany z układu pokarmowego wraz z kałem. Sprawia to, że ilość tkanki tłuszczowej stopniowo spada, a my chudniemy.

Powiązany tematycznie: Calominal tabletki na odchudzanie

Chitosan tabletki

Preparat mogą stosować nie tylko osoby pragnące schudnąć, ale też te, których dieta obfituje w cukry proste, słodycze i tłuste potrawy. Zamierzony efekt działania osiągniemy wtedy, gdy będziemy przyjmować tabletki w trakcie posiłku lub bezpośrednio przed nim. Zalecane dawkowanie to 1500-3000 miligramów dziennie. Dzienny limit dobrze jest podzielić na 2 albo nawet 3 części, wtedy kuracja będzie bardziej efektywna.

Skutki uboczne chitosanu

Jest to preparat o naturalnym pochodzeniu, a więc niemal całkowicie bezpieczny. Wyjątek: może być szkodliwy dla osób uczulonych na skorupiaki, które zagrożone są reakcją alergiczną. Natomiast najczęstszym skutkiem ubocznym są zaparcia o różnym stopniu nasilenia. Dodatkowo suplement może ograniczać wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W trakcie kuracji niezbędna bywa suplementacja witamin A, D, E, K oraz spożywanie dużej ilości zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych (tłuste ryby morskie, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia).

Z innej kategorii: Co zrobić, by nie czuć głodu

Tabletki Chitosan opinie

W Internecie można znaleźć zarówno negatywne, jak i pozytywne opinie na temat Chitosanu. Z pewnością suplement nie zadziała, jeśli zaniedbamy kwestię wysiłku fizycznego oraz będziemy spożywać duże ilości cukru i tłuszczu. Jako preparat wspomagający ma on dużą szansę spełnić swoją funkcję, jeśli będziemy zażywać go regularnie.

Przyjmowałeś Chitosan tabletki? Wyraź swoją opinię, aby ułatwić decyzję o stosowaniu suplementu innym użytkownikom.