W ostatnich latach coraz popularniejszy staje się catering fit, który kusi różnorodnością posiłków, odpowiednio zbilansowaną dietą, czy też różnorodnością dań. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie dla każdego? Poznaj zalety oraz wady cateringu dietetycznego, a pomoże Ci w to w podjęciu decyzji o tym, czy warto zainwestować w takie odżywianie.

Najlepszy catering dietetyczny nie jest polecany jedynie osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Jest to bowiem rewelacyjne rozwiązanie, które sprawdza się również w przypadku osób, którym zależy na zdrowiu i zbudowaniu właściwych nawyków żywieniowych. Dieta pudełkowa to także świetna propozycja dla osób zabieganych, które nie mają czasu na codzienne zakupy oraz spędzanie wielu godzin w kuchni. Przed zdecydowaniem się na podjęcie tego typu diety, warto najpierw poznać wady oraz zalety takiego rozwiązania, co sprawi, że łatwiej będzie Ci zdecydować się na konkretną dietę.

Catering dietetyczny i jego zalety

Na rynku dostępnych jest wiele różnych diet z dostawą do domu, a wśród nich można znaleźć między innymi catering sportowy. Tego typu propozycje są ustalane przez dietetyka, przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, a następnie dostarczane pod wskazany adres rano albo wieczorem. Zazwyczaj w pudełkach znajdują się odpowiednio odmierzone posiłki, które mają podaną również odpowiednią wartość kaloryczną. Najczęściej jest to pięć posiłków. Jakie są zatem zalety diety pudełkowej?

  • oszczędność czasu – jeżeli pracujesz przez osiem godzin w ciągu dnia, często borykasz się z nadgodzinami, a ponadto musisz zająć się dziećmi i domem – na pewno nie masz ochoty jeszcze stać wiele godzin w kuchni, czy też w sklepie, zatem dieta pudełkowa to przede wszystkim oszczędność czasu;
  • regularność posiłków – osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i wypracować zdrowe nawyki żywieniowe, przede wszystkim powinny postawić na regularność poszczególnych posiłków, co wpływie pozytywnie na ich zdrowie. A to właśnie gwarantuje catering fit;
  • kontrola jakości posiłków – jeżeli skorzystasz z usług profesjonalnej firmy, to prosto pod Twoje drzwi trafią odpowiednio zbilansowane posiłki, które będą składały się z konkretnej ilości makroskładników, co zapewni Ci świetne samopoczucie.

To tylko przykładowe zalety korzystania z cateringu dietetycznego. Jest ich znacznie więcej, a wśród nich można wyróżnić również oszczędność pieniędzy, zminimalizowanie ryzyka podjadania i oszustwa, czy też wygodę.

Catering fit i jego wady

Oczywiście catering dietetyczny ma również swoje wady, nie jedynie same zalety. Im również warto się przyjrzeć nieco bliżej. Wśród wad można wymienić:

  • konieczność odgrzewania potraw – pod Twoje drzwi trafią posiłki w pudełkach, które będą zimne. Część z nich trzeba odgrzać, aby zyskały na jakości i smaku. Może to być uciążliwe w szczególności dla osób, które obiady jedzą, na przykład w pracy;
  • brak możliwości pełnej indywidualizacji – niestety, ale w przypadku diety pudełkowej nie ma możliwości przeprowadzenia pełnej indywidualizacji poszczególnych posiłków. Menu jest przygotowywane pod wiele osób, a następnie dania są odpowiednio dostosowywane do kaloryczności konkretnej osoby. To sprawia, że niektóre posiłki będą zawierały składniki, których po prostu nie lubimy.

Mimo wszystko należy zauważyć, że catering fit ma znacznie więcej zalet, niż wad. Właśnie dlatego jest to opcja, która przypadnie go gustu wielu osobom, a przede wszystkim może odmienić ich życie na lepsze! Jeżeli poszukujesz godnej zaufania firmy, dzięki której zmienisz swoje nawyki żywieniowe, zgubisz zbędne kilogramy, a ponadto przede wszystkim poczujesz się lepiej we własnym ciele, to koniecznie postaw na Fit Apetit – catering dietetyczny Toruń. W tej firmie czeka na Ciebie zespół najlepszych profesjonalistów, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania, a ponadto pomogą Ci dobrać odpowiednią dietę do Twoich indywidualnych potrzeb.