Konturowanie twarzy to trend w makijażu, który pojawił się już dawno temu, ale teraz zyskał ogromną popularność. Bronzer stał się przyjacielem kobiet, które chcą podkreślić swoje kości policzkowe. Umiejętne konturowanie twarzy ciemnymi odcieniami bronzu i jasnymi kolorami rozświetlacza pozwala uwydatnić lub wtopić w tło poszczególne partie naszej twarzy. Jeśli wiemy, jak nakładać bronzer, możemy podkreślać swoje atuty. Puder brązujący sprawi, że nasza twarz zyska głębie i ostrzejsze kontury. Specjalna technika makijażu oraz prawidłowo dobrany odcień bronzera uwydatni poliki, podkreśli żuchwę i rysy twarzy, pomoże optycznie wyszczuplić nos i zaprezentuje pełne usta.

Jak stosować pudry brązujące, czyli sekrety wizażystów

Każda z nas lubi wyglądać dobrze. Często jednak nasz makijaż ogranicza się do stosowania podkładu i pudru dobranych do swojej karnacji. Mogą być w chłodnym odcieniu lub nieco cieplejszym, ale stosowanie bez bronzera, sprawią, że twarz będzie wyglądała, jak płaska maska. Aby temu zaradzić trzeba zaopatrzyć się w bronzer do twarzy, który da efekt opalenizny i sprawi, że na twarzy pojawią się miłe dla oka kontury. Konturowanie twarzy to tajna broń światowych wizażystów. Prawidłowy make-up nie jest skończony, jeśli nie zastosujemy rozświetlacza, różu i bronzera, które nadadzą naszej twarzy efekt trójwymiarowości. Jeśli chcemy kupić wszystkie potrzebne produkty w jednym miejscu powinniśmy wejść na stronę https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Bronzery-i-pudry-brazujace-307.html.

Każda twarz jest inna

Modelowanie twarzy to szybki i łatwy sposób na estetyczne wykończenie makijażu. Trzeba jednak pamiętać, że konturowanie warto dopasować do kształtu twarzy. Jeśli jesteśmy posiadaczkami okrągłej twarzy, z pewnością będziemy chciały sprawić, aby wyglądała na szczuplejszą. Dobry bronzer w różnych odcieniach pomoże optycznie ją odchudzić. Za pomocą bronzera o ciemnym konturze, nakładanego od linii włosów, aż do środka policzka, całkowicie odmienimy swoją twarz. Jeśli chcemy wizualnie zmniejszyć nos trzeba namalować dwie pionowe linie biegnące wzdłuż grzbietu naszego nosa. Rozjaśniacz nałożony na środku czoła oraz w okolicy kości policzkowych wykończy cały makijaż. Posiadaczki twarzy kwadratowej mogą sprawić, że stanie się ona bardziej łagodna. W tym przypadku na ciemno trzeba konturować skronie, okolice szczęki oraz dole partie kości policzkowych. Rozświetlasz powinien pojawić się na czole, grzbiecie nosa oraz w okolicach brody.

Bronzer do twarzy krok po kroku

Kiedy wiemy, jaki kształt ma nasza twarz, możemy przystąpić do konturowania. Krok pierwszy to wybór odpowiedniego kosmetyku, który nie będzie się kruszył i pylił podczas nakładania. Jeśli chcemy prawidłowo nakładać bronzer przydadzą się nam również odpowiednie akcesoria. Warto zainwestować w pędzle oraz gąbki do konturowania dobrej jakości, które będą nam służyły przez wiele lat. Krok pierwszy polega na aplikacji pudru, dzięki temu rozcieranie bronzera będzie przebiegało sprawniej. Krok drugi to nałożenie niewielkiej ilości bronzera na pędzel.

Nadmiar produktu należy delikatnie strzepnąć. Krok trzeci to czas, kiedy zaczynamy aplikację. Najlepiej, jeśli produkt rozprowadzamy za pomocą ruchów kolistych, począwszy od ucha, a skończywszy na okolicach kości jarzmowej. Lepiej nakładać produkt warstwami i powoli dokładać kolejne partie, jeśli efekt jest zbyt delikatny. Kolejny krok to aplikacja bronzera na czoło, linię żuchwy oraz okolice linii włosów. Na koniec warto nałożyć bronzer w okolice skrzydełek nosa. Ten drobny zabieg sprawi, że nos będzie wyglądał na węższy i szczuplejszy.