Brak ochoty na współżycie u faceta wcale nie musi oznaczać wygaśnięcia uczucia lub – co gorsza – tego, że zdradza on swoją partnerkę. Dlaczego Twój mąż nie jest zainteresowany seksem? Czy istnieją naturalne sposoby na poprawę potencji?

Zobacz także: Problemy z erekcją przyczyny

Brak ochoty na seks u kobiety stał się już obiektem wielu żartów, jednak nie oznacza to, że niskie libido to tylko kobiecy problem. Coraz częściej u mężczyzn w różnym wieku występuje obniżenie libido powodowane wieloma czynnikami. Najczęściej słabe libido jest wynikiem przemęczenia fizycznego i psychicznego, przewlekłego stresu, stosowania ubogiej w składniki odżywcze diety oraz częstego sięgania po alkohol.

Brak erekcji przez stres – niskie libido u mężczyzn może być także pierwszą oznaką nerwicy i depresji lub rozpoczynających się chorób na przykład związanych z zaburzeniami w wydzielaniu męskich hormonów płciowych.

Brak popędu seksualnego u mężczyzn

Co zrobić, gdy Twój facet nie chce seksu? Na początek warto znaleźć czas na szczerą rozmowę, która być może odkryje przyczynę problemu. Ważne, aby mężczyzna czuł, że może polegać na swojej partnerce. Na pewno nie należy podchodzić do tematu bardzo emocjonalnie, gdyż może to nasilić problemy – wzajemne oskarżenia, straszenie rozstaniem lub kpiny, na pewno nie pomogą w odzyskaniu ochoty na seks, a mogą wręcz uniemożliwić zażegnanie kryzysu.

Z losowo wybranej kategorii: Chiński masaż i akupresura

W przypadku par, które żyją w ciągłym biegu, warto znaleźć chwilę na błogi relaks lub weekendowy wyjazd, który pomoże zniwelować stres. Taki reset obciążonego problemami organizmu to doskonały moment na próbę ożywienia uczuć w związku i ułatwienie facetowi osiągnięcia podniecenia.


 

Mój chłopak ma problemy z erekcją

Brak ochoty na współżycie u faceta – z kobiecego punktu widzenia warto zastanowić się, czy mężczyzna nie nabawił się kompleksów związanych z wielkością penisa lub swoim doświadczeniem w sypialni. W przypadku wyjątkowo wrażliwych facetów – a takich wbrew pozorom wcale nie trzeba szukać z przysłowiową świeczką w dłoni – głupi i z pozoru niegroźny żart, czy komentarz, może wywołać poważne problemy, które właśnie będą objawiać się brakiem ochoty na seks.

Jak podnieść libido u mężczyzn?

Najlepiej postarać się znaleźć przyczynę problemu. Niestety nie zawsze jest ona możliwa do odnalezienia bez wizyty u lekarza. Jeżeli stan zdrowia mężczyzny nie budzi żadnych zastrzeżeń, to warto zasięgnąć pomocy seksuologa, który z pewnością pomoże określić przyczynę problemów z potencją.

Może Cię zainteresować: Co pomaga na stres?

Łatwo napisać, trudniej zrobić – jedynie niewielka część męskiej populacji decyduje się na wizytę u lekarza, bo przyznanie się do problemów z potencją to spory uszczerbek na męskiej dumie.

Jak, więc pokonać problem braku ochoty na seks? Skutecznym i bezpiecznym sposobem są na przykład naturalne tabletki na potencję, które nie tylko podnoszą poziom męskiego libido, ale także zapewniają długotrwałą i mocną erekcję oraz zwiększają doznania w czasie stosunku. Warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnego preparatu, gdyż nie wszystkie działają efektywnie. Rozwiązaniem problemu mogą być też leki na receptę, jednak nie są one przeznaczone dla każdego mężczyzny i nie mogą być stosowane np. ze względu na różne problemy zdrowotne, gdyż powodują liczne skutki uboczne.

Suplement diety sprawność seksualna

Jak zwiększyć libido u faceta? Problemy z potencją, brak erekcji i zmniejszenie libido skutecznie redukują suplementy o specjalnie dobranej recepturze aktywnych i naturalnych związków np. tabletki Vigrax lub tabletki Zytax. Jeżeli chcesz zapoznać się z najlepszymi preparatami na potencję, zapraszamy do lektury artykułu – Środki na potencję ranking. Naturalne tabletki na potencję są bezpieczne dla zdrowia i skutecznie redukują problemy zarówno z okresowym obniżeniem libido, jak i impotencją w czasie andropauzy.