Pandemia koronawirusa pokazała nam jak na dłoni, że coś, co wydaje nam się oczywiste, w mgnieniu oka może przestać takie być. Zakupy stacjonarne, które do tej pory robiliśmy i wydawały nam się najbardziej naturalną rzeczą na świecie, nagle dla wielu z nas okazały się poza zasięgiem. To samo dotyczyło zakupów w postaci leków, maseczek, suplementów itd. Apteka internetowa to doskonały sposób, żeby uzupełnić pewne braki. Co można w niej kupić?


  • Apteka internetowa: jak to działa?
  • Co można kupić w aptece internetowej?

Wiele osób obawia się, że kupując przez internet leki, suplementy, środki higieny itd., kupi towar wybrakowany, z niesprawdzonych źródeł. Faktycznie może się tak zdarzyć np. w przypadku zakupów na aukcjach internetowych lub na innych witrynach internetowych, które często samym wyglądem wzbudzają nasze podejrzenia. Jednakże działanie apteki internetowej jest możliwe pod warunkiem posiadania stosownych zezwoleń wydawanych przez organy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej.

1. Apteka internetowa: jak to działa?

Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna to instytucja, która czuwa nad tym, by apteki internetowe funkcjonowały prawidłowo. Warto wiedzieć, że oznacza to podległych pod aptekę internetową punktów stacjonarnych, w których klient zrealizuje receptę i odbierze ewentualne zamówienie, którego dokonał online. Otworzenie apteki internetowej wiąże się więc ze zdobyciem odpowiednich zezwoleń i koncesji. I tym właśnie rożni się od podejrzanych sklepów internetowych nieznanego pochodzenia, które usiłują handlować suplementami czy lekami. O podobnych przypadkach słyszeliśmy niedawno, gdy okazało się, że „skuteczne leki na koronawirusa” (nieistniejące) stały się prawdziwą plagą.

Przeczytaj także: Czeska apteka internetowa adipex / Czy adipex i meridia uzależnia ?

Bardzo łatwo sprawdzić, czy apteka internetowa posiada odpowiednie zezwolenia i koncesje na sprzedaż medykamentów. Informacja ta powinna znajdować się na stronie i być dostępna dla klientów.

2. Co można kupić w aptece internetowej?

W legalnie działającej aptece internetowej można kupić wszelkie medykamenty, a także środki higieny osobistej, produkty dla dzieci, akcesoria, materiały opatrunkowe itp. Warto jednak pamiętać o tym, co wspomniano powyżej – leki dostępne na receptę, można zakupić jedynie w punkcie stacjonarnym, podległym aptece.

Apteka to przykład apteki internetowej, która prowadzi legalną działalność i oferuje szeroki wybór produktów. Stacjonarnie dostępnych w Białymstoku.
W asortymencie apteki można znaleźć leki bez recepty, kosmetyki, suplementy diety i pozostałe produkty ze sprzedażą wysyłkową.