Zolpidem 10mg występuję pod takimi nazwami jak (Nasen, Apo-Zolpin, Polsen, Sanval, Zolpic, Xentic, Zolsana, Hypnogen). Bezsenność to problem wielu osób. Badania donoszą, że dotyczyć może nawet połowy dorosłych Polaków. Część z nich ma trudności w zasypianiu. Wielogodzinne nieraz przewracanie się z boku na bok i przysłowiowe liczenie baranów to w efekcie mniej czasu na sen i mniejszy komfort życia. Problem z zasypianiem dotyczy osób w każdym wieku. Jest wiele przyczyn trudności z zasypianiem w tym np

  • choroba, wyziębienie organizmu lub gorączka
  • stres
  • jedzenie ciężkostrawnych potraw przed snem
  • wypijanie mocnej kawy i herbaty
  • myślenie o tym, że nie można zasnąć

Może cię zainteresować: Naturalne feromony

Można sobie samemu radzić. Sposoby są jak chociażby wywietrzenie pokoju, wypicie ziółek w tym melisy czy chmielu, zasłonięcie okna i wyłączenie telewizora, chodzenie spać o tej samej porze, relaks np. muzyka. Nie na wszystkich jednak te sposoby działają i często konieczne jest zażycie leków nasennych. Takim lekiem jest Zolpidem.

Zolpiden to lek chemiczny i wykorzystywany w doraźnym leczeniu bezsenności. Jest dostępny na receptę. Działa krótko i szybko. Zazwyczaj już po 15-30 minutach można spodziewać się snu. Lek nie tylko ułatwia zasypianie ale i wydłuża czas trwania snu oraz zabiega wybudzaniu się. Cenny jest też z tego względu, że nie zmniejsza aktywności dziennej następnego dnia po zażyciu.

Może cię zainteresować temat: Skuteczne leki nasenne – jak zwalczyć bezsenność 

Zolpiden nie jest niestety dla wszystkich odpowiedni. Leku nie mogą brać między innymi:

  • dzieci
  • osoby z niewydolnością wątroby
  • osoby z bezdechem sennym
  • osoby chore psychicznie
  • osoby z ciężką niewydolnościa oddechową
  • osoby uzależnione od alkoholu lub leków

Losowo wybrana kategoria: Czeski adipex retard 75 sprzedam Meridia 15 Zamiennik czy warto je stosować ?

Zolpiden jak każdy lek może wywołać skutki uboczne, które trzeba zgłosić lekarzowi. Często w takich przypadkach trzeba przerwać leczenie. Niekiedy powikłania są tak poważne, że po ich wystąpieniu konieczna jest pomoc medyczna.  Szczególnie uważać powinny osoby starsze. Niebezpieczne mogą być: obrzęk gardła lub języka i trudności w oddychaniu lub połykaniu.

Inne objawy niepożądane to: omamy, koszmary, pobudzenie psychoruchowe, senność, ból głowy, zawroty głowy, niepamięć, biegunka, wymioty, ból brzucha, zmęczenie, drażliwość, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia koordynacji, obniżenie libido, agresja, urojenia, lunatykowanie, depresja, nadmierna potliwość i reakcje alergiczne.

Lek brały dłużej niż 2 tygodnie niestety uzależnia i zachodzi konieczność podwyższenia dawki, co skutkuje natomiast tym żę po odstawieniu leku bezżenność uderzy ze wzmożoną siłą przez kilka dni. Jest to dobry lek pod warunkiem że stosujesz go wyłącznie doraźnie. Nie powinny brać go kobiety w ciąży. Nie zaleca się stosowania alkoholu w czasie kuracji, alkohol nasila działanie leku.

Jeśli brałeś Zolpiden podziel się opinią.