Teronac sprzedam. Jak działa lek o nazwie Teronac? Sprawdź skład, zastosowanie i efekty uboczne popularnego kiedyś leku na odchudzanie.

Może Cię zainteresować: Leki anorektyczne sprzedam

Dieta skuteczne odchudzanie

Podstawą skutecznego odchudzania jest oczywiście dieta, ale nie w każdym przypadku okazuje się ona efektywna. W sytuacji, gdy kolejne diety zawodzą, a uczucie głodu jest tak silne, że nie pozwala na zmianę nawyków żywieniowych, stosowano kiedyś leki odchudzające na receptę, które hamowały głód i tym samym pozwalały nie tylko zastopować ciągłe i niekontrolowane przybieranie na wadze, ale także umożliwiały szybkie chudnięcie.

Może Cię zainteresować: Czy feromony są skuteczne?

Leki odchudzające skuteczne

Silne uczucie głodu nie zawsze można zagłuszyć zdrową dietą i samozaparciem. Czasami, z różnych powodów, nie można podołać zasadom przestrzegania diety, co powoduje nie tylko frustrację, ale także ciągłe zwiększanie się masy ciała, która w końcu zaczyna zagrażać zdrowiu i życiu. Nieprawdą jest, że osoby z nadwagą same winne są swojemu problemowi – czasami przyczyną przybierania na wadze są niezdiagnozowane schorzenia oraz problemy natury psychologicznej, którym trudno samodzielnie podołać.

Za uczucie głodu odpowiada nie tylko stopień wypełnienia żołądka, ale także ośrodek sytości w mózgu, na który wpływają farmaceutyki na odchudzanie. Do takich leków zalicza się właśnie Teronac 1 mg – zawiera on mazindol. Niestety mimo skutecznego działania Mazindol jest pochodną amfetaminy i może powodować silne uzależnienie! Tak samo działa chlorowodorek sibutraminy, którym stopniowo zastępowano kuracje mazindolem.

Mazindol występuje także pod nazwą Dimagrir 3 mg oraz Afila 2 mg, Lose 2mg, Anobesi 2 mg, MZ1 1 mg, Sanorex 0,5 mg, mg, Solucaps 2 mg.

Brak odczuwania głodu podczas kuracji mazindolem oraz sibutraminą daje możliwość szybkiego i efektywnego odchudzania, ale niesie za sobą także pewne zagrożenia. Z każdą kolejną kuracją leki te mogą działać w słabszy sposób, więc niezbędne jest rygorystyczne przestrzeganie diety nie tylko podczas redukcji masy ciała, ale także po osiągnięciu idealnej sylwetki.

Sibutramina efekty

Leki anorektyczne pozwalają szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów. Ich stosowanie wraz z dietą i aktywnością fizyczną pomaga pozbyć się nadwagi i otyłości, jednak kuracja nie powinna być długotrwała. Ze względów zdrowotnych czas stosowania mazindolu nie powinien przekroczyć kilku tygodni.

Leki anorektyczne w Polsce

Co zmniejszy apetyt? Teronac to typowy lek anorektyczny o silnym działaniu, który stosowano u osób z wysokim wskaźnikiem BMI. Tak samo działa Meridia tabletki oraz inne preparaty z sibutraminą np. Xenical, Lindaxa i Zelixa.

Z losowo wybranej kategorii: Serum pod oczy ranking

Sibutramina skutki uboczne

Tabletki Teronc mogą powodować skutki uboczne. Najczęściej są to dolegliwości ze strony układu pokarmowego, suchość w ustach, bóle i zawroty głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego, kołatania serca, zmiany nastroju, bezsenność oraz nadmierne pobudzenie.

Leku nie wolno stosować w czasie ciąży i karmienia piersią; podczas kuracji należy szczególnie przestrzegać zasad antykoncepcji!

Przeciwwskazaniem do stosowania mazindolu oraz leków o podobnym działaniu m.in. sibutraminy są m.in. schorzenia serca, nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby, nerek i nowotwory. Leki anorektyczne nie są przeznaczone do stosowania u dzieci i młodzieży!

Teronac sprzedam – gdzie kupić?

Leki anorektyczne zostały wycofane z obrotu na terenie UE, więc nie dostaniemy ich w aptece. Nie oznacza to jednak, że są niedostępne. Sibutraminę, Mazindol i inne substancje o działaniu hamującym apetyt, można kupić na czarnym rynku, ale należy pamiętać, że jest to dość niebezpieczne – więcej na ten temat dowiesz się z artykułu pt. „Gdzie kupić leki na receptę, bez recepty?”. Mazindol jest nadal dostępny w legalnej sprzedaży np. w Rosji, Argentynie oraz Indonezji.