orlistat bez receptyTabletki na odchudzanie Orlistat to lek hamujący łaknienie, stosowany głównie w leczeniu poważnych przypadków otyłości. Zawiera on substancję czynną orlistatum i jest dostępny wyłącznie na receptę. Preparat Orlistat sandoz jest obecnie wybierany coraz rzadziej ze względu na możliwe skutki uboczne kuracji.

Orlistat sandoz opinie

Lek może być stosowany wyłącznie u osób, które posiadają BMI powyżej 28. Kuracja Orlistatem jest rozpoczynana w sytuacji, gdy zawiodły inne terapie i preparaty. Tabletki odchudzające Orlistat obniżają apetyt i hamują wchłanianie tłuszczu w przewodzie pokarmowym. Lek znacznie upośledza wchłanianie witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach i może powodować poważne niedobory. Z tego względu stosuję się go tylko wtedy, gdy korzyści przewyższają zagrożenia, a więc u osób cierpiących na choroby serca, cukrzycę czy żylaki.

Może Cię zainteresować: Ranking tabletek odchudzających

Orlistat skutki uboczne

Potencjalne skutki uboczne Orlistatu to bóle brzucha, biegunki, krwawienia z odbytu, problemy hormonalne, a także zaburzenia łaknienia z anoreksją czy bulimią włącznie. Szczególnie groźne może być zażywanie tabletek przez osoby szczupłe lub z niewielką nadwagą. Lek można przyjmować wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza. Obecnie odchodzi się od przepisywania pacjentom Orlistatu.

Tabletki na odchudzanie Orlistat

Bardzo niebezpieczne jest nabywanie tego typu leków na własną rękę, z nielegalnych źródeł. Samodzielna kuracja może nieść wiele zagrożeń i powodować uszkodzenia różnych narządów i układów organizmu. Orlistat bez recepty? Orlistat sandoz nigdy nie powinien być kupowany i przyjmowany bez nadzoru lekarza.

Z tej samej kategorii: Skuteczne środki odchudzające Acai berry 900

Orlistat sprzedam

Preparat Orlistat jest skuteczny, ale skutki uboczne często uniemożliwiają ukończenie kuracji. Dodatkowo utrata kilogramów może być okupiona poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skomponowanie odpowiedniej diety samodzielnie lub przy pomocy dietetyka i włączenie do planu dnia codziennej dawki ruchu. Istnieje również wiele naturalnych preparatów wspomagających odchudzanie, które z powodzeniem przyspieszają spalanie tłuszczu i ułatwiają zrzucanie wagi.