Sibutramina zamiennik. Sibutramina zaliczana jest do grupy substancji hamujących łaknienie, dlatego przez długi czas była stosowana w celu redukcji nadwagi oraz leczenia otyłości. Czy istnieją równie efektywne w działaniu zamienniki sibutraminy? Jakie środki pomogą zastąpić tabletki Meridia i inne farmaceutyki z sibutrainą?

Może Cię zainteresować: Adipex zamiennik ✅

Co zamiast sibutraminy?

Leki z sibutraminą cieszyły się ogromną popularnością i pomagały skutecznie chudnąć. Były stosowane przede wszystkim u osób, u których wskaźnik BMI był wyższy niż 30 i dodatkowo występowały schorzenia współtowarzyszące nadwadze lub zachodziło ryzyko, że mogą one wystąpić, zagrażając zdrowiu oraz życiu.

Przeczytaj także: Dlaczego nie mogę schudnąć? ✅

Leki na bazie sibutraminy wycofano pomimo ich dużej skuteczności z powodu ewentualnych skutków ubocznych, które mogły powodować; stosowanie każdego leku obarczone jest ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, jednak w przypadku sibutraminy zdecydowano o jej wycofaniu z aptek.

Jedynie w kilku krajach możemy jeszcze dostać tabletki z sibutraminą, więc czasami trafiają one na nasz rynek i są dostępne w Internecie.

Co hamuje apetyt?

Sibutraina ma kilka zamienników. Należą do nich inne anorektyki, czyli substancje bezpośrednio wpływające na funkcjonowanie układu nerwowego. Wpływają one na działanie ośrodka głodu, zapobiegając nadmiernemu łaknieniu, które występuje m.in. w przypadku zaburzeń emocjonalnych. Stosowanie sibutraminy wpływa także na zwiększenie się ilości energii i przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Sibitramina działa podobnie, jak:

Sibutramina zamiennik

Obecnie nie są dostępne w aptekach żadne zamienniki sibutraminy, które działałyby w ten sam sposób oraz zapewniały porównywalną skuteczność. Wszystkie leki zawierające chlorowodorek sibutraminy oraz podobnie działające, silne substancje zostały wycofane z rynku.

Z losowo wybranej kategorii: PT 141 gdzie kupić?

Odchudzanie tabletki Meridia

Odchudzanie bywa trudne i dodatkowo komplikuje je brak dostępności skutecznych środków wspomagających redukcję zbędnych kilogramów. Warto wiedzieć, że stosowanie dostępnych przez Internet środków odchudzających, powinno być zawsze rozsądne i najlepiej skonsultowane z lekarzem. Stosowanie leków hamujących łaknienie wymaga przejścia na niskokaloryczną dietę oraz zwiększenia aktywności fizyczne, bo nie są to preparaty o „magicznym” działaniu i w sytuacji, gdy nie zmienimy nawyków żywieniowych, zgubione kilogramy szybko powrócą.