Pajączki na nogach – leczenie rozpocznij już dziś! Pajączki powstają jako efekt poszerzenia się żył znajdujących się płytko pod skórą. Nie należy ich lekceważyć, gdyż to jeden z pierwszych objawów tego, że możemy mieć problem z krążeniem. Dowiedz się jak się pozbyć pajączków na nogach.

Podstawowa diagnostyka

Co zrobić w pierwszej kolejności, jeśli na naszych nogach znajduje się dużo pajączków? Można poddać się specjalnemu USG kończyn dolnych tzw. USG dopplerowskie. To badanie pokazuje nam przepływ krwi w żyłach, nawet tych, które są położone głęboko. W ten sposób przekonamy się czy kierunek przepływu krwi jest prawidłowy i nie ma innych groźnych objawów złego krążenia. Jeśli nic poważnego się nie dzieje, to oznaka, że można pozbyć się defektu wizualnego, czyli pajączków. Zatem co zrobić i jak się pozbyć pajączków na nogach?

Zobacz też: Jak się pozbyć żylaków?

Metody usuwania pajączków

Pajączki na nogach leczenie, które wykazuje wysoką skuteczność to zabiegi laserowe, które usuwają pajączki, trzeba poddać się kilku takim zabiegom, aby zobaczyć efekt. Należy też pamiętać, że po zabiegu laserowym nie należy przez kilka miesięcy się opalać i unikać promieni słonecznych, aby nie powstały przebarwienia. Inne metody kliniczne to termokoagulacja, czyli zamykanie poszerzonych naczynek za pomocą fal radiowych lub skleroterapia, która polega na wstrzykiwaniu w pajączki specjalnego lekarstwa.

Preparaty na pajączki

Pajączki na nogach leczenie można również stosować preparaty dostępne w aptece, aby pajączki stały się mniej widoczne. Poleca się preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca i miłorzębu, mentol lub heparynę np. Lioton 1000, VenoMax lub Diosminex.

Warto przeczytać: Jak ćwiczyć pilates?

Równie ważna jest profilaktyka, gdyż pajączki mogą być zwiastunem wystąpienia żylaków, które są znacznie groźniejsze dla zdrowia. Bardzo ważny jest ruch, gdyż siedzący tryb życia lub nawyk trzymania nogi na nogę i pozostawanie długo w bezruchu może być powodem problemów z pajączkami. Kolejną ważną kwestią jest picie dużej ilości wody, można też zaopatrzyć się w specjalne rajstopy przeciwżylakowe. Przed snem warto też przynajmniej dziesięć minut potrzymać nogi uniesione wysoko.