Dużymi krokami zbliża się największe święto światowego kina – rozdanie Oscarów 2018. W tym roku w Hollywood ceremonia odbędzie się już 90. raz. Zbliżające się rozdanie Oscarów sprawia, że na ekrany kin wchodzą filmy nominowane w najważniejszych kategoriach. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, które dzieła filmowe nominowane do tej prestiżowej nagrody warto zobaczyć w najbliższym czasie.

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” reżyseria: Martin McDonagh

Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to jeden z faworytów tegorocznego rozdania, ma na swoim koncie siedem nominacji w najważniejszych kategoriach. Film jest prawdziwą ucztą dla kinomanów, zwłaszcza tych, którzy doceniają dobrze napisany scenariusz i fenomenalną grę aktorską, bo to główne zalety tego filmu. Historia opowiada o matce (w tej roli znakomita Frances McDormand), która nie może pogodzić się z brakiem działania ze strony policji i na własną rękę próbuje dociec kto odpowiada za zabójstwo jej córki. Film opowiada również o realiach życia w małej społeczności i o relacjach między mieszkańcami.

Zobacz też: Najlepsze komedie romantyczne

„Czas Mroku” reżyseria: Joe Wright

„Czas Mroku” zdobył sześć oscarowych nominacji. Film jest niejako biografią jednego z najbardziej charyzmatycznych polityków w historii – Winstona Churchilla. W rolę tej postaci wcielił się Gary Oldman, który na ekranie daje popis swoich aktorskich umiejętności, nie dość, że charakteryzacja na najwyższym poziomie zamienia go w Churchilla, to aktor doskonale oddaje postać granego polityka. Film opowiada o kulisach akcji pod Dunkierką i o bardzo trudnej decyzji, przed którą staje premier Wielkiej Brytanii. Film zdecydowanie warty zobaczenia, nie tylko dla miłośników historii.

„Czwarta Władza” reżyseria: Steven Spielberg

Na nowy film kultowego reżysera Stevena Spielberga, który ma na swoim koncie takie hity jak np. „Lista Schindlera”, z pewnością nie trzeba nikogo namawiać. „Czwarta Władza” w tym roku jest nominowana w najważniejszej kategorii oraz w kategoriach aktorskich. Historia opowiada o dziennikarzach najważniejszych amerykańskich gazet, którzy są w posiadaniu tajnych wiadomości dotyczących wojny w Wietnamie. Film doskonale trzyma w napięciu, ma świetnie napisany scenariusz, a na ekranie pojawia się plejada gwiazd – Meryl Streep, Tom Hanks i inni.

Z innej kategorii: Porady ślubne

„Kształt Wody” reżyseria: Guillermo del Toro

„Kształt Wody” to prawdziwy zwycięzca tegorocznych nominacji, ponieważ otrzymał ich aż trzynaście. Zdania krytyków i widzów są podzielone, jeśli chodzi o to czy ilość nominacji jest słuszna, więc najlepiej wybrać się na film i samemu wyrobić sobie o nim opinię. Film reżysera „Labiryntu Fauna” jest na pograniczu baśni i fantastyki, opowiada o niemej sprzątaczce (w tej roli Sally Hawkins) w rządowym laboratorium, która odkrywa tam pewnego dnia duży sekret, który zmieni jej dotychczasowe życie.