Tabletki na zabicie głodu. Mazindol to jeden z leków stosowanych u osób z otyłością, który działa anorektycznie. Składnikiem aktywnym leku jest pochodna amfetaminy. Jakie są wskazania do przyjmowania mazindolu?

Przeczytaj także: Preparaty z chromem

Leki hamujące łaknienie

Leki anorektyczne to preparaty stosowane najczęściej przez krótki czas i tylko w połączeniu z odpowiednio ułożoną dietą oraz aktywnością fizyczną. Ze względu na swoje działanie mazindol przeznaczony jest dla osób, u których BMI jest równe lub większe 30.

Wskazaniem do stosowania leku, oprócz otyłości jest brak efektów stosowania diety oraz innych farmaceutyków w czasie wcześniejszych kuracji odchudzających. Kuracja powinna być przeprowadzana pod kontrolą lekarza; stosowanie leku może wpływać na zdolności kierowania pojazdami oraz obsługi maszyn.

Leki anorektyczne dostepne w Polsce

Mazindol został wycofany z obrotu, podobnie jak inne leki anorektyczne w Polsce. Ma to związek z ryzykiem wystąpienia szeregu działań niepożądanych podczas przyjmowania preparatów opartych o pochodne amfetaminy.

Może Cię zainteresować: Mysimba sprzedam

Tabletki na zabicie głodu

Leczenie nadwagi w Polsce często ogranicza się jedynie do stosowania diety, która jeżeli nie jest efektywna, zostaje zamieniona na kolejną. W przypadku osób z chorobliwą otyłością, które zagrożone są realnym ryzykiem zgonu z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, leki anorektyczne, powodujące ograniczenie apetytu to często jedyny sposób na pozbycie się zabójczych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że przyjmowanie tego typu środków na własną rękę, bez konsultacji lekarskiej i wcześniejszych badań może spowodować szereg dodatkowych problemów zdrowotnych.

Skutki uboczne, które obserwowano w czasie kuracji mazindolem to między innymi:

  • Nadmierne pobudzenie;
  • Bezsenność;
  • Bóle głowy
  • Zawroty głowy;
  • Reakcje alergiczne;
  • Wzrost ciśnienia tętniczego;
  • Suchość w jamie ustnej;
  • Impotencja i obniżenie libido.

Z innej kategorii tematycznej: Podkład czy krem BB?

Jak zahamować apetyt tabletki?

Ze względu na mechanizm działania lek mazindol nie powinien być stosowany między innymi u dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży i matek karmiących, osób chorych na nadciśnienie, jaskrę, serce i depresję, osób uzależnionych od alkoholu, leków i narkotyków oraz ze skłonnością do uzależnień, mężczyzn chorych na prostatę oraz osób uczulonych na składniki leku. Wszystkie wskazania, przeciwwskazania oraz inne kluczowe przed zastosowaniem leku informacje, znajdują się w ulotce.

Leki anorektyczne bez recepty

Standardowo leczenie mazindolem rozpoczyna się od jednej tabletki na dobę, przyjmowanej przed śniadaniem; tabletkę należy popić wodą. Jeżeli chory dobrze toleruje preparat, dawka może zostać zwiększona do 2 lub 3 tabletek na dobę.

Tabletki zmniejszające apetyt forum

Mazindol tabletki na odchudzanie, choć posiada szereg działań ubocznych, często jest jedynym ratunkiem dla otyłych, gdyż pozwala na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, które zagrażają zdrowiu i życiu. Podczas stosowania preparatu, należy bacznie obserwować swój organizm i zgłaszać lekarzowi wszelkie niepokojące objawy i dolegliwości, które występują w czasie kuracji.