Jak odbudować związek po kryzysie? Kryzysy zdarzają się nawet najlepiej dobranym parom. Jak poprawić relacje w małżeństwie? Jak ożywić związek w sytuacji, gdy czujesz, że coraz bardziej oddalasz się od swojego partnera lub partnerki? Sprawdźcie, jak ożywić małżeństwo i zacznijcie działać, zanim będzie za późno!

Zobacz także: Jadłospis dla rocznego dziecka

Problemy w związku małżeńskim lub partnerskim nie muszą wcale oznaczać rozstania! Często trudne chwile, to jedynie okres przejściowy, po którym może nastąpić ponowne rozpalenie uczuć. Z tego względu nie należy od razu podejmować drastycznych kroków, których później możemy żałować!

Co zrobić żeby rozpalić przygasłe już uczucia?

Może Cię zainteresować: Porady ślubne

Jeżeli czujesz, że Ty i Twój partner stopniowo oddalacie się od siebie, musisz przede wszystkim znaleźć źródło problemów. Nie zawsze przyczyną kryzysu w związku jest zdrada czy zauroczenie drugiej strony inną osobą. Bardzo często, partnerzy oddalają się od siebie z powodu błahych problemów! Brak czasu, zmęczenie, kłopoty dnia codziennego czy ukrywane pretensje, są równie zabójcze dla uczuć, jak przysłowiowy skok w bok. Pamiętajcie że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a jeżeli poszukacie go wspólnie, szybciej pokonacie kłopoty!

Z losowo wybranej kategorii: Negatywne skutki siedzącego trybu życia

Jak odzyskać partnera?

Na początek postawcie na szczerą rozmowę! Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na chwilę szczerości w domu, gdyż obawiacie się wybuchu awantury i nie chcecie rozmawiać przy dzieciach (nawet, gdy wydaje się Wam, że dzieci nie słyszą, to możecie być w sporym błędzie), to postarajcie się wyjść z domu lub wyjechać na weekend, aby móc spokojnie przeanalizować zaistniałą sytuację. Poproście dziadków lub innych członów rodziny, aby zaopiekowali się dziećmi przynajmniej przez kilka godzin, jeżeli wyjazd nie wchodzi w grę, weźcie wolne w pracy, aby móc porozmawiać, gdy dzieci będą w szkole czy w przedszkolu.

Jak odbudować związek po kryzysie?

Pamiętajcie, że szczerość i brak ukrywania prawdziwych uczuć to klucz do sukcesu! Przygotujcie się dobrze do trudnej rozmowy i zapiszcie na kartkach, co Waszym zdaniem powoduje problemy w związku. Następnie porozmawiajcie o swoich uczuciach i postarajcie się iść na kompromisy – wzajemne obarczanie się winą na pewno nie ożywi przygasłej miłości.

Jak uratować związek przed rozpadem?

Jeżeli jesteście względem siebie fair, Wasz związek nie jest toksyczny, a powodem problemów nie są nałogi, przemoc czy inne przyczyny, które bezwzględnie skłaniają do rozstania, postarajcie sobie przypomnieć, jak było kiedyś, gdy połączyło Was uczucie.

Doskonałym pomysłem na ratowanie związku jest wybaczenie sobie błędów i rozpoczęcie wszystkiego od nowa – pójście na wspólny spacer, realizacja dawno zapomnianych marzeń czy spędzenie chwili sam na sam z daleka od problemów i dostępu do „zbijaczy czasu”, jak komputer, smartfon czy telewizor, często znaczą więcej niż drogie prezenty i kolejna kolacja w modnej restauracji.

Jeżeli w Waszym związku brak namiętności, spróbujcie na nowo zacząć się adorować i zdobywać – bez poczucia obowiązku oraz kompleksów. Brzmi to może nieco banalnie, ale to właśnie brak zainteresowania i adoracji ze strony partnerów, często staje się przyczyną poważnych problemów.

Zastanówcie się, kiedy ostatnio okazywaliście sobie uczucia? Wiele par sadzi, że po latach nie trzeba już dbać o związek, zabiegać o siebie i sprawić sobie małe przyjemności, a to pierwszy krok do rozstania.

Jeżeli mimo wszystko nie możecie sami dojść do porozumienia, pomyślcie o terapii. Być może pomoc specjalisty pomoże Wam otworzyć się na zmiany i rozpocząć nowy okres w Waszym wspólnym życiu.