Tabletki na trądzik u dorosłych  

 

(@krystynka)
Active Member
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 18
16/01/2018 6:43 pm  

Witam
Mam problem z trądzikiem bądź z jakąś jego odmianą. O ile w nastolatków trądzik jest normalny o tyle ja mam 32 lata i wciąż wyskakują mi krosty jak u nastolatków. Byłam u dermatologa ale jak to lekarz przepisuje antybiotyki ale bardzo drogie leki, które niestety nic nie dają.

trądzik u dorosłych leczenie

Czy ktoś miał z was problem z trądzikiem w tym wieku, i jak sobie z nim poradziliście?


OdpowiedzCytat
(@adam)
Member Admin
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 32
25/01/2018 5:21 pm  

Nie masz co brać antybiotyków, bo one zazwyczaj nie działają. Ja miałam podobny problem i lekarz przepisał mi lek o nazwie Axotret występuję on też pod nazwami Izotek, Curacne,Actaven, Isoderm, Isotrexin czy też Tretinex zawiera substancję o nazwie izotretinoina.

Lek ten stosowany jest także w ciężkich przypadkach trądziku. Niestety przez pierwsze 2 tygodnie niestety jest gorzej, ale po tym okresie, z dnia na dzień trądzik znika i cera się rozjaśnia. Po 2 miesiącach kuracji tym lekiem na twarzy nie mam nawet jednej krosty.


OdpowiedzCytat
(@wiktortia)
Active Member
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 7
16/02/2018 5:04 pm  

Niestety to nie jest takie proste, u każdego taki trądzik ma inną przyczynę, jeżeli są to zmiany na tle hormonalnym to Curacne (izotretinoina) pomoże. Jeżeli są na innym tle to warto zacząć od lżejszych jak np derminax. Ja mam 34 lata i jeszcze niedawno zmagałam się z trądzikiem. Mi pomógł trioxil oraz antybiotyk Erytromycyna, bo miałam jeszcze krosty z tyłu głowy, które nie chciały za żadne skarby zniknąć.


OdpowiedzCytat
Share: