Choroby kobiecego ukladu rozrodczego zdjęcia  

  RSS

Wiktortia
(@wiktortia)
New Member
Dołączył: 1 rok  temu
Posty: 0
05/12/2017 8:37 pm  

Jako że wiele kobiet poza obawami jakie wyszukuje w internecie szuka także zdjęć, postanowiłam stworzyć post, który by opisywał objawy choroby układu rozrodczego oraz pokazywał zdjęcia.

Może na początek zacznijmy od endometriozy

Choroba ta charakteryzuje się min. bólami które są mylone z miesiączką. Endometrioza - jej przyczyną jest powstawanie tkanki, przypominającej  błonę śluzową macicy. Nie będę się zagłębiała w naukowe wyjaśnienia. Tak w skrócie to błona śluzowa podczas miesiączki narasta, tworząc błonę "śluzową macicy" powoduje bóle w okolicach miednicy

Miesniaki macicy jak rozpoznac

Są one jednymi z częściej spotkankach u kobiet, nie groźnych nowotworów. Jak nazwa wskazuje są to zbudowane z tkanek mięśni narośle, które produkują zbyt wiele hormonów żeńskich estrogenów). Mięśniaki według statystyk, częściej  występują u kobiet, które nie rodziły dzieci, niestety mogą one negatywnie wpływać na płodność kobiety. Mają one najczęściej średnice 2-3 cm


Kolejna przypadłość to policystyczne jajniki

Niestety często powoduje niepłodność i występuję u niecałych 5% kobiet w wieku rozrodczym. Kobieta, która cierpli na ta chorobę ma dość często problemy hormonalne a co za tym idzie często ma problemy ze zrzuceniem wagi mimo wielu ciężkich starań.

Nie zagłębiając się w szczegóły, podczas cyklu powstaje jajeczko zawierające z reguły wiele cyst, co powoduje że są to cykle bezowulacyjne, co niestety jest powodem bezpłodności.

 Bardzo często kobiety, które mają tą chorobę dodatkową cierpią z powodu nadmiernego owłosienia, bądź mają przerost łechtaczki / warg sromowych. Związane jest to z nadmiernym poziomem testosteronu (androgenów) w organizmie. emu schorzeniu sprzyja także nadwaga, podwyższony poziom prolaktyny.


Pieczenie i swędzenie pochwy

Tego typu objawy mogą dotyczyć, samych warg sromowych bądź ujścia pochwy czy też samej cewki moczowej. Najczęściej tego typu objawy wskazują na infekcję bakteryjną (grzybica) bądź jakimś stanem zapalnym.

Są to najczęściej występujące choroby intymne u kobiet.


OdpowiedzCytat
Share: