Objawy depresji nerwicy  

 

(@monika19)
New Member
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 0
14/10/2017 8:10 pm  

Chciałabym zapytać jakie są objawy depresji czy też nerwicy? Ostatnio u siebie zauważyłam spadek nastroju, brak chęci do pracy, nudności do tego dziwne kołatania sera jakiś lęk podczas wyjąca z domu, którego nie umiem wytłumaczyć. (zaburzenia depresyjne objawy). Dodatkowo mam problemy ze spaniem, czasem pół nocy nie mogę zasnąć a rano muszę wstać do pracy:(

Ten stan trwa już od kilku tygodni i zastanawiam się czy mam jakąś depresje czy raczej nie ma się czym przejmować i samo przejdzie. Czy to są jakieś objawy depresji lekowej i trzeba iść do lekarza czy po prostu mam za dużo stresu w pracy i to z stąd?


OdpowiedzCytat
(@karolinan)
New Member Customer
Dołączył: 6 lat temu
Posty: 4
06/03/2018 7:34 pm  

Nie masz co czekać, tylko najlepiej iść od razu do lekarza. Takie objawy same nie przechodzą, a jeśli już to na 1-2 dni i potem z powrotem masz problem. Lekarz psychiatra przepiszę ci antydepresanty i po 2-3 tygodniach ci przejdzie.

Co do problemów ze spaniem, to polecam zapoznać się z tym tematem nt bezsenności i leków na spanie https://medicot.pl/forum/inne/skuteczne-leki-nasenne/


OdpowiedzCytat
(@krystynka)
Active Member
Dołączył: 7 lat temu
Posty: 18
28/06/2018 7:11 pm  

Z tą depresją to jest bardzo ciężka sprawa. To że masz zły humor / przygnębienie przez d-3 tygodnie to nie oznacza że masz typową depresję, która trzeba leczyć farmakologicznie. Z drugiej strony, objawów które trwają ponad 2-3 tygodnie nie wolno bagatelizować. Co do problemów ze snem, to koleżanka wyżej ma rację. Najlepiej iść do lekarza, a w linku, który podała masz doświadczenia innych osób podczas stosowania różnych środków nasennych.

Przy problemach ze snem, warto zapoznać się z lekami z tego linka i zasugerować lekarzowi, które mogłyby być skuteczne.


OdpowiedzCytat
Share: