Efedryna kupię sprzedam – jak działa efedryna, w jakich lekach występuje? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zastosujesz lek na bazie efedryny.

Przeczytaj także: Subitramil – naturalne tabletki na odchudzanie

Chlorowodorek efedryny to pochodna fenyloetyloaminy. Ten alkaloid roślinny występuje m.in. w cisie oraz chińskiej roślinie má huáng. Związek ten przez bardzo długi czas wykorzystywany był do produkcji leków na choroby górnych dróg oddechowych i oskrzeli np. syropu i tabletek Tussipect oraz syropu Rubital. Efedryna, stosowana w dawkach przepisanych przez lekarza, wykazuje działanie wykrztuśne, przeciwzapalne i odkażające.

Może Cię zainteresować: Gdzie kupić leki na receptę bez recepty?

Ponadto, efedryna 30 mg czy też 60 mg stosowana jest także w leczeniu niedociśnienia wynikającego z podania narkozy. Związek ten może być pozyskiwany nie tylko ze źródeł naturalnych. Efedrynę pozyskuje się także dzięki syntezie chemicznej. Pochodną efedryny jest pseudoefedryna bardzo często stosowana do produkcji leków na ogólne objawy przeziębienia, zapalenie zatok oraz leków na katar. W niektórych sprayach na katar także stosuje się efedrynę.

Efedryna kupię sprzedam

Działanie efedryny przypomina nieco działanie adrenaliny. Obecnie wszystkie preparaty lecznicze, które zawierają efedrynę dostępne są jedynie na receptę. Ze względu na wpływ na działanie układu nerwowego, efedryna w dużych dawkach, może wykazywać działanie hamujące apetyt. Poprzez wpływ na hamowanie apetytu i spalanie tłuszczu, stosowana jest także jako środek wspomagający odchudzanie. Stosowana niezgodnie z przeznaczeniem może także wykazywać działanie narkotyczne.

Jak i inne stymulanty efedryna poprawia pamięć i koncentrację oraz zwiększa zdolności wysiłkowe, dlatego stosowana jest jako środek dopingujący. Oficjalnie efedryna została wpisana na listę środków zabronionych w sporcie, sukcesywnie zmniejsza się także lista leków na receptę zawierających efedrynę. Ze względu na szereg przypadków nadużywania leków z efedryną (syropy i drażetki na kaszel) przez młodzież, leki te nie są już dostępne w aptekach bez recepty, choć bez problemu można je kupić w Internecie.

Z losowo wybranej kategorii: Jak dbać o brzuch po porodzie?

Efedryna stymuluje układ nerwowy, działa pobudzająco oraz poprawia zdolności wysiłkowe i pomaga schudnąć. Stosowana w zbyt dużych dawkach może nie tylko uzależniać, ale także zagrażać zdrowiu i życiu. Stosowanie efedryny jest szczególnie niebezpieczne w przypadku osób chorych na serce, nadciśnienie, prostatę i niewydolność nerek. Leku, na własną rękę, nie należy stosować w ciąży.

Przyjmowanie efedryny może powodować skutki uboczne, m.in. kołatane serca, wzrost ciśnienia tętniczego, nudności, bóle głowy oraz wymioty.