dieta sokowa detoxDieta sokowa detox to smaczny i zdrowy sposób na utratę kilku kilogramów w krótkim czasie. Równie ważną zaletą diety jest możliwość gruntownego oczyszczenia organizmu. To prawdziwy zastrzyk energii i bomba witaminowa!

Soki wyciskane odchudzanie

Najlepszą porą na odchudzanie sokami jest lato, ponieważ to wtedy pojawia się wiele świeżych, sezonowych owoców i warzyw. Jednak zimą również możemy korzystać z sokowego detoxu, częściowo posiłkując się mrożonkami. Najważniejszą zasadą diety sokowej jest zastąpienie wszystkich posiłków świeżo wyciskanymi sokami, bez rozcieńczania ich wodą. Przygotowanych napojów nie słodzimy, nie dodajemy też do nich otrębów, płatków czy siemienia lnianego. Dopuszcza się jedynie przyprawianie soków, zwłaszcza tych warzywnych, na przykład pieprzem, bazylią czy kminkiem.

Powiązany tematycznie: Sok z selera na odchudzanie

Dieta sokowa detox

Soki spożywamy w regularnych odstępach czasu, około 6 razy na dobę. Soki owocowe powinny dominować do pory obiadowej, ponieważ przed południem cukry proste zawarte w owocach są spalane efektywniej. W porze obiadowej i później należy spożywać przede wszystkim soki warzywne, ewentualnie z niewielką domieszką owoców lub przypraw dla smaku. Ważnym elementem diety sokami jest picie dużej ilości średniozmineralizowanej wody i delikatnych herbatek ziołowych. Odpowiednia dawka płynów zwiększy efekt oczyszczania organizmu z toksyn i wymiecie z jelit wielomiesięczne złogi.

Dieta sokowa forum

Soki najlepiej jest przygotowywać w wyciskarce, ponieważ pozwala ona na zachowanie większej ilość miąższu, bogatego w błonnik i substancje odżywcze. Najbardziej polecane warzywa i owoce to jabłko, cytryna, buraki, seler, marchewka, pomidor, a także kiszona kapusta. Nie należy zapominać o zielonych warzywach, takich jak szpinak, jarmuż czy sałata. W ciągu dnia powinno się spożyć około 3 litry soków. Diety nie zaleca się jednak osobom osłabionym, rekonwalescentom, kobietom w ciąży i karmiącym piersią, a także dzieciom i osobom w podeszłym wieku.

Przeczytaj takżę:  Dieta kopenhaska

Może Cię zainteresować: Dieta kapuściana zasady

Dieta sokowa detox może być stosowana krótko, ponieważ nie dostarcza białka, jest też uboga w kwasy tłuszczowej. Jednak jako tygodniowa kuracja sprawdza się doskonale, pozwalając na utratę kilku kilogramów wagi i zyskanie nowych pokładów energii. Może być doskonałym wstępem do nowego, zdrowszego stylu odżywiania na co dzień.