29 listopad- imieniny Andrzeja, popularnie zwane Andrzejkami. To właśnie wtedy, młodzież i dorośli bawią się we wróżby. Często zastanawiamy się jednak: Co na Andrzejki? 

Zobacz także: Środki na rzucenie palenia ranking

Co na Andrzejki? Andrzejkowe wróżby

Lanie woskiem to chyba najpopularniejsza andrzejkowa wróżba. Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie imię, charakter będzie nosiła zapisana Ci gdzieś w gwiazdach osoba, wystarczy, że przelejesz wosk przez dziurkę od klucza.

Wróżba z buta jest już mniej znana. Polega na tym, że każda z biorących udział dziewczyn ściąga z lewej nogi but następnie układa go od drzwi do ściany. Zaczyna osoba, która nie bierze w tym udziału. I tak but, który ” pierwszy” dostanie się do ściany sprawi, że jego właściciel szybciej wyjdzie za mąż.

Rzucanie butami polega na ściągnięciu buta z lewej stopy i rzuceniem nim za siebie. Ten, który pierwszy skieruje się w stronę drzwi, to but osoby, która w najbliższym czasie wyjdzie za mąż.

Aby dowiedzieć się, kto jest nam przeznaczony, należy wypisać jego imię na karteczkach i rzucić za siebie. Kartka, która upadła w naszej bliskiej odległości, to imię naszego męża.

Na tym samym polega także losowanie karteczek. Tak samo wypisujemy imiona kandydatów ale zwijamy je w ruloniki. Kładziemy pod poduszką a rano losujemy.

Przeczytaj także:Wzmocnienie organizmu po antybiotykach

Co na Andrzejki? Andrzejkowe menu

Rozgrzewający poncz

Zaparzamy herbatę. Każda osoba ma po jednej szklance/kubku. Pomarańczę obieramy, kroimy w cząstki i dodajemy do naparu. Potem cukier, cynamon– wystarczą dwie laski. Możemy dodać alkoholu, ale w proporcji 50-100 ml na szklankę.

Tarta jabłkowa

Kroimy jabłka ostrożnie tak, by nie przerywać ciągłości a następnie kroimy w plasterki. Skraplamy cytryną, dodajemy cynamon i cukier podsmażając na patelni. Gotowe ciasto francuskie dajemy na tortownicę, pieczemy. Następnie wykładamy tym, co podsmażone.