Biphasic Slim to kolejny lek redukujący zbędne kilogramy, który dedykowany jest osobom z dużą nadwagą oraz otyłością. Jak działa Biphasic Slim? Czy jest dostępny na naszym rynku?

Zobacz także: Nasen tabletki sprzedam

Otyłość leczenie farmakologiczne

Z dostępnością leków na odchudzanie w Polsce jest bardzo trudno. W ostatnich latach wycofano z obrotu niemal wszystkie skuteczne leki na nadwagę i otyłość, stosowane u osób, które nie były w stanie schudnąć dzięki odpowiednio ułożonej diecie i aktywności fizycznej.


Ma to związek z ewentualnymi skutkami ubocznymi terapii oraz faktem, iż większość leków na odchudzanie stosowanych w farmakologicznym leczeniu nadwagi i otyłości wykazuje działanie obwodowe, czyli wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego poprzez hamowanie głodu i zwiększanie uczucia sytości po niewielkim posiłku. Niektóre leki działały także poprzez blokowanie przyswajania składników odżywczych z pożywienia.

Może Cię zainteresować: Leki anorektyczne

Biphasic Slim – działanie

Biphasic Slim to dość nietypowy lek na nadwagę, gdyż zawiera aż dwie substancje czynne, które spotkamy w innych preparatach odchudzających. Jest to fentermina, którą zawierają także tabletki odchudzające Adipex oraz orlistat będący głównym składnikiem takich preparatów jak: lek Alli, Xenical tabletki i Orly.

Takie połączenie aktywnych związków powoduje, że lek działa dwukierunkowo tzn. hamuje łaknienie i jednocześnie zmniejsza wchłanianie tłuszczów z diety.

Lek Biphasic Slim może być uważany za zamiennik Meridii, jednakże jego stosowanie może wiązać się z większymi konsekwencjami zdrowotnymi niż w przypadku stosowania obecnej w Meridii sibutraminy. Sibutramina jest także substancją czynną, którą zawierają tabletki Zelixa.

Przeczytaj takżę:  Lody na odchudzanie

Merida lek na odchudzanie skutecznie wpływa na hamowanie łaknienia, dzięki czemu łatwiej jest wytrwać na diecie. Biphasic Slim także redukuje łaknienie, ale dodatkowa zawartość orlistatu może, w niektórych przypadkach, powodować pojawienie się niebezpiecznych dla zdrowia niedoborów żywieniowych.

Z losowo wybranej kategorii: Przepis na frytki z McDonalda

Dawkowanie leku Biphasic Slim

Biphasic Slim jest dostępny w Kanadzie, opakowanie zawiera w sumie 90 kapsułek (45 sztuk żółtych kapsułek z fenterminą i 45 sztuk niebieskich kapsułek z orlistatem). Kuracja powinna trwać około 6 tygodni. Żółte kapsułki stosuje się rano, a niebieskie wieczorem w ilości 1 sztuki na dobę.

Skutki uboczne stosowania leku Biphasic Slim są takie same, jak w przypadku stosowania innych leków na bazie fenterminy i orlistatu.