Badania genetyczne na odchudzanie– Coraz większą popularność zdobywa genodieta-indywidualna dieta oparta na DNA. Czyżby kolejna cudowna dieta?

Perfekcyjna dieta odchudzająca

Badania DNA potrafią nie tylko ustalić ojcostwo ale także i sposób żywienia. Genodieta- bo tak nazywa się dieta- jest układana indywidualnie i polega na jedzeniu wszystkiego po trochu z wyłączeniem tych produktów, które nie są pożądane przez organizm.

Czy jest to dla nas dobre? Z pewnością, bo mamy na rynku coraz więcej diet opartych na naszym genotypie, a w Internecie można znaleźć informacje na ten temat. Sama dieta przywędrowała do nas z USA, gdzie jest najpopularniejszą dietą, a do jej stosowania przyznaje się większość gwiazd. Większość dietetyków również ją poleca, gdyż jest ona najskuteczniejszym sposobem by schudnąć trwale i bez efektu jo-jo.

Tylko naukowcy są sprzeczni; twierdzą bowiem, że jest ona tylko w 10% skuteczna. W końcu te 10% to geny odpowiadają za naszą wagę, pozostałe 90% to nasz styl życia.

Zobacz także: Afibron sprzedam

Dieta DNA- cena

Koszt badań genetycznych jest ustalany indywidualnie i zależy od rodzaju badań. Inne będą badania genetyczne młodych ludzi, inne młodych kobiet i mężczyzn, inne 40-latków. Inny koszt będzie również w przypadku testu na nietolerancję pokarmową. Na badanie w kierunku ustalenia genodiety, trzeba przygotować 1000zł.