Preparat Alli tabletki to lek na odchudzanie zawierający w swoim składzie substancję czynną o nazwie Orlistat. Jak działają tabletki Alli na redukcję zbędnych kilogramów? O czym należy wiedzieć, chcąc stosować ten lek?

Zobacz także: Sexenda sprzedam – liraglutyd odchudzanie

Ali odchudzanie

Tabletki Alli to lek na odchudzanie, którego stosowanie bezpośrednio wpływa na metabolizm tłuszczów dostarczanych do organizmu wraz z codziennymi posiłkami. Preparat dobrze radzi sobie z redukcją problematycznego w czasie stosowania innych kuracji tłuszczu trzewnego, poprzez zmniejszenie wchłaniania tłuszczu z pożywienia.

Lek Alli to tabletki na otyłość i nadwagę, przeznaczone do stosowania u osób dorosłych o wskaźniku BMI minimum 28. Bardzo ważne podczas przyjmowania preparatu, jest stosowanie odpowiednio dobranej, niskokalorycznej i niskotłuszczowej diety. Tłuszcz w diecie nie powinien przekraczać 30% dostarczanych codziennie do organizmu kalorii. Niezbędnym elementem kuracji jest także aktywność fizyczna, którą wraz z dietą warto rozpocząć przed rozpoczęciem leczenia.

Może Cię zainteresować: Leki anorektyczne

Alli tabletki – dawkowanie

Alli przyjmuje się 3 razy dziennie w ilości jednej tabletki, którą należy zażyć przed, w czasie lub bezpośrednio po głównych posiłkach i popić wodą. Ważne! W sytuacji, gdy posiłek nie zawiera tłuszczu dawkę preparatu należy pominąć!


Tableti Alli powinny być stosowane nie dłużej niż 6 miesięcy. Jeżeli po 3 miesiącach systematycznego przyjmowania preparatu i stosowania się do wskazań odnośnie diety i aktywności fizycznej nie nastąpi spadek masy ciała, należy poddać się konsultacji lekarskiej.

Alli 60 mg to zamiennik leku Xenical, który zawiera mniejszą dawkę Orlistatu i z tego względu był dostępny bez recepty.

Z losowo wybranej kategorii: Kremy ujędrniające do biustu

Przeczytaj takżę:  Slimex sprzedam

Orlistat odchudzanie – efekty uboczne

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych przyjmowania preparatu Alli jest zaburzenie wchłaniania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ma to związek ze zwiększonym wydalaniem tłuszczu z organizmu. Problem ten można rozwiązać, przyjmując dobre preparaty witaminowe. Aby uniknąć wydalania z organizmu cennych związków poleca się stosowanie witamin tuż przed snem, aby mogły zostać przyswojone w czasie, kiedy nie stosuje się Orlistatu.

Alli gdzie kupić

Częstym sutkiem ubocznym stosowania preparatów zawierających Orlistat jest biegunka i inne dolegliwości żołądkowo – jelitowe. W przypadku kobiet stosujących jednocześnie tabletki Alli oraz doustną antykoncepcję, może zajść konieczność dodatkowego zabezpieczania się przed zapłodnieniem, gdyż w przypadku wystąpienia biegunek działanie tabletek antykoncepcyjnych może być osłabione.

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych podczas przyjmowania tabletek Alli zmniejsza zalecane ograniczenie spożycia pokarmów bogatych w tłuszcz podobnie jak meridia.

Alli opinie

W przypadku stosowania niskokalorycznej diety tabletki Alli stanowią dobre wsparcie redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do stosowania to m.in.:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Wiek poniżej 18 lat,
  • Choroby metaboliczne,
  • Zdiagnozowane zaburzenia wchłaniania składników odżywczych,
  • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • Uczulenie na Orlistat,
  • Stosowanie leków przeciwcukrzycowych, na nadciśnienie, leków wspomagających działanie przeszczepionych narządów i leków obniżających poziom cholesterolu we krwi.

Tabletki alli opinie

Jeżeli stosowałeś/aś tabletki alii, prosimy o dodanie komentarza ze swoją opinią odnośnie tego leku.