Wiele osób, które miało styczność z tego typu lekami na odchudzanie zadaje sobie pytanie Adipex czy Meridia, który z tych leków jest skuteczniejszy?

Jeżeli chodzi o Adipex 75, który zawiera substancje aktywną o nazwie fentermina, która jest dość skuteczna. Adipex czy też fentermina  (Phentermina) przyśpiesza metabolizm i zmniejsza apetyt co skutkuje redukcją tkanki tłuszczowej. Większość osób nie odczuwało po Adipexie żadnych skutków ubocznych. Obecnie lek ten został wycofany z Europy, jeszcze do niedawna był dostępny w Czechach, gdzie niestety także został wycofany.

Może cię też zainteresować temat: Adipex zamiennik

Jeżeli chodzi o meridie 15 warszawa jako substancję aktywną zawiera sibutramine, która działa w dokładnie taki sam sposób co fentermina zawarta w adipexie, czyli przyśpiesza metabolizm, niweluje uczucie głodu i dodaje energii, to tak w wielkim skrócie.  Meridia także została wycofana w Europie, ale jest jeszcze produkowana poza nią w porównaniu do Adipexu.

Odpowiadając na pytanie Adipex czy Meridia w zasadzie jest to to samo, mimo iż w lekach tych występują dwie różne substancje to ich działanie jest w 90% takie samo. Nie da się powiedzieć że na meridii schudniesz 6kg a na Adipexie 8 kg, bo to zależy od wielu czynników w tym nawyków żywieniowych.

Meridia czy Adipex ?

Obydwa te leki są skuteczne jeżeli chodzi o walkę z nadwagą, obydwa są zaliczane do grupy leków anorektycznych (patrz „leki anorektyczne„),  jeżeli chodzi o dawkowanie to zarówno Meridia jak i Adipex przyjmuje się po jednej kapsułce z rana.

Zamiennikami Adipexu jak i Merdii są leki takie jak Zelixa 15, Lindaxa 15, Alii, Afibron, Slimex 15